Szukaj na tym blogu

O nas

Zielone Puszczykowo to inicjatywa mieszkańców zainteresowanych ochroną przyrody Wielkopolskiego Parku Narodowego oraz zachowaniem wyjątkowego charakteru miasta.

Duże znaczenie ma wsparcie organizacji społecznych, specjalistów w dziedzinach: ochrony przyrody, komunikacji, architektury, urbanistyki i socjologii oraz wszystkich ludzi wrażliwych na piękno jednego z nielicznych miejsc, gdzie udało się utrzymać harmonię między naturą i cywilizacją.

Blog Zielone Puszczykowo powstał na potrzeby Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Tradycyjnego Charakteru Puszczykowa i Mosiny, ale od początku działalności współpracuje blisko z redakcją "Kuriera Puszczykowskiego" oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Puszczykowa.

Wsparcia udzielili nam także działacze i specjaliści związani ze Stowarzyszeniem My-Poznaniacy, na którego stronie także można przeczytać o problemach Puszczykowa.

Autorzy publikujący na blogu:

Jacek F. Balcer - dziennikarz, reporter, specjalista PR, rzecznik prasowy i doradca dużych polskich firm, były prezes spółki Poznań 2012, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Podyplomowych Studiów Dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskał tytuł Executive MBA w Domican University Chicago, mieszkaniec Puszczykowa od 10 lat,  na blogu opublikował tekst na temat jakości zarządzania miastem przez obecną ekipę rządzącą.

Anna Tołwińska-Czernecka - mieszkanka Puszczykowa, członkini-założycielka Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Tradycyjnego Charakteru Puszczykowa i Mosiny, autorka protestu w sprawie planów rozbudowy drogi wojewódzkiej 430, pod którym podpisało się kilkuset puszczykowian, prawnuczka słynnego architekta - projektanta polskich osad mieszkaniowych o charakterze miast-ogrodów Ząbki i Podkowa Leśna - Tadeusza Tołwińskiego.

Dorota Łuczak-Dydowicz - mieszkanka Puszczykowa od 15 lat, na naszym blogu pisze o edukacji, kulturze i sprawach społecznych, inicjatorka cyklu spotkań "Osobowości Puszczykowa".

Jacek Gulczyński - artysta-fotografik, studiował malarstwo i grafikę na ASP w Poznaniu, zafascynowany fotografią poświęcił się jej bez reszty, od lat 90. skupia się na cyfrowej obróbce obrazów fotograficznych, mieszkańcom lepiej jest pewnie znany z oszałamiających zdjęć Łęgów Rogalińskich oraz swojej urzekająco intymnej wszędobylskości, członek-założyciel Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Tradycyjnego Charakteru Puszczykowa i Mosiny, jego prace można zobaczyć na stronie yacka.pl.

Krzysztof J. Kamiński - historyk-archiwista po UAM, w latach 80. działał w niezależnym ruchu studenckim (m.in. był członkiem prezydium uczelnianego Niezależnego Związku Studentów), na początku lat 90. pracował dla Banku Światowego i Ministerstwa Rolnictwa, potem zarządzał dużymi i małymi przedsiębiorstwami, obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą, od końca 2012 roku współpracuje z "Zielonym Puszczykowem", specjalizuje się w tematyce związanej z planowaniem przestrzennym.

Paulina Kosteczka - poznanianka zaangażowana w ochronę przyrody, studentka Katedry hodowli lasu Poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, zafascynowana przyrodą Wielkopolskiego Parku Narodowego i urodą Puszczykowa, pisze o ochronie przyrody i opisuje autorskie trasy spacerowe, biegowe i rowerowe w okolicach naszego miasta.

Maja Korzeńska -  autorka logotypu i identyfikacji wizualnej Zielonego Puszczykowa, graficzka po Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Włodzimierz Kowaliński - fotograf współpracujący z "Kurierem Puszczykowskim" i "Zielonym Puszczykowem", autor większości zdjęć na naszym blogu.

Maciej Krzyżański - puszczykowski historyk, autor pracy magisterskiej o historii naszego miasta, publikuje teksty historyczne i publicystyczne na łamach puszczykowskich gazet, we współpracy z punktem Eko-Info zorganizował serię spacerów, podczas których pokazywał najciekawsze budynki i miejsca w Puszczykowie.

Marcin Muth - założyciel i redaktor prowadzący, współpracownik z niezależnych ruchów miejskich - najpierw Stowarzyszenia My-Poznaniacy (m.in. kampania samorządowa 2010), obecnie Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa oraz Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Tradycyjnego Charakteru Puszczykowa i Mosiny.

Dominik Ostrowski - fotograf, członek-założyciel Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Tradycyjnego Charakteru Puszczykowa i Mosiny.

Gabriela Ozorowska - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa, radna miejska pierwszej kadencji (1990-1994), członkini Zarządu Powiatu (1998-2002), z wykształcenia prawnik, przez wiele lat zaangażowana w budowę polskiego samorządu.

Maria Thiele - mieszkanka Mosiny, członkini-założycielka Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Tradycyjnego Charakteru Puszczykowa i Mosiny. Pisze głównie o problemach związanych z ochroną przyrody.

Stefan Thiele - mieszkaniec Mosiny, członek-założyciel Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Tradycyjnego Charakteru Puszczykowa i Mosiny. Pisze na tematy związane z Mosiną, m.in. o planowaniu przestrzennym i kontrowersyjnych inwestycjach.

Piotr Wojnowski - prezes Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Tradycyjnego Charakteru Puszczykowa i Mosiny, prowadzi prężną firmę ogrodniczą znaną chyba każdemu mieszkańcowi naszego miasta.

Facebook: Zielone Puszczykowo

Twitter: Zielony Puszczyk

3 komentarze:

  1. Bardzo cenna /kolejna/ inicjatywa pana Marcina. Brawo, tak trzymać !

    Puszczykowianka

    OdpowiedzUsuń
  2. czy jakieś oficjalne stanowisko zostanie przedstawione urzędom?


    http://puszczykowo.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2175:koncepcja-rozwiza-sytuacyjnych-budowy-drogi-wojewodzkiej-nr-431&catid=1:aktualnoci&Itemid=249

    http://mosina.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=50&artykul=3982&akcja=artykul

    Pozdrawiam
    DP

    OdpowiedzUsuń
  3. proszę... nich Włodzimierz Kowaliński nie robi zdjęć dla gazet bo są bardzo amatorskie :(

    OdpowiedzUsuń