Szukaj na tym blogu

wtorek, 31 stycznia 2012

Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa o markecie przy Magazynowej


Publikujemy list od Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa w sprawie budowy marketu przy ulicy Magazynowej.

O propozycji inwestora wybudowania w centrum Puszczykowa wielkopowierzchniowego obiektu handlowego w rejonie ulic Magazynowej/Poznańskiej i proteście mieszkańców przeciw tejże budowie pisaliśmy w “Kurierze Puszczykowskim” w nr 111 w październiku 2011 roku. Dzisiaj przedstawiamy ciąg dalszy sprawy.

Dopiero 20 stycznia 2012 roku Urząd Miasta, po półrocznym wyczekiwaniu, wydał ODMOWNĄ DECYZJĘ w sprawie wniosku inwestora o wydanie warunków zabudowy. Miesiąc wcześniej strony postępowania otrzymały projekt (!?) w/w decyzji. Nie wiemy, czy inwestor będzie się odwoływał do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Natomiast wiemy, że złożył w Urzędzie Miasta kolejny wniosek o wydanie warunków zabudowy na 12 budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej z niezbędną infrastrukturą techniczną – na tym samym terenie!

W tym miejscu przypominamy, że już w październiku 2011 roku mieszkańcy – strony w/w postępowania a także radny RMP Maciej Stelmachowski złożyli wnioski do burmistrza miasta o wywołanie planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu obejmującego ul. Magazynową i Poznańską.

Przypominamy również, że Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa we wrześniu 2011 roku przekazało Burmistrzowi Miasta Andrzejowi Balcerkowi i Przewodniczącemu Rada Miasta Zbigniewowi Czyżowi (KP nr 111) swoje STANOWISKO, w którym domagaliśmy się zorganizowania w krótkim terminie PUBLICZNEJ DEBATY o dalszym rozwoju miasta i planowaniu przestrzennym.

Minął rok od wyborów samorządowych a nowy samorząd nie przedstawił mieszkańcom żadnej wizji rozwoju Puszczykowa – w jakim kierunku zmierzamy; mieszkańcy chcieliby wiedzieć co dalej z naszym miastem, miastem-ogrodem, bo nie jest nam obojętny jego los.


Nie chcemy być ciągle zaskakiwani chaotycznymi pomysłami inwestorów, które zmieniają specyficzny charakter Puszczykowa, naruszając jego ład architektoniczny.

Na w/w Stanowisko do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz