Szukaj na tym blogu

środa, 5 listopada 2014

Lekcja historii i dyskusje o rodzinie

Otrzymaliśmy zaproszenie na imprezy, które odbędą się w najbliższym czasie w Puszczykowie. Zachęcamy do udziału.

WYSTAWA „PUŁKOWNIK KUKLIŃSKI – POLSKA SAMOTNA MISJA” 

8 listopada 2014 roku, w sobotę o g. 19.00 otwarta zostanie wystawa: „PUŁKOWNIK KUKLIŃSKI – POLSKA SAMOTNA MISJA”, przygotowana przez Izbę Pamięci Pułkownika Kuklińskiego w Warszawie wspólnie z Archiwum Akt Nowych. Wystawę otworzy, kustosz Izby Pamięci - Filip Frąckowiak. 

Wystawa na 20 planszach ukazuje ponad sto fotografii i kopii dokumentów, w tym mapy sztabowe planów ataku Układu Warszawskiego na zachód Europy, także dokumenty prezentujące uzależnienie Polski od Związku Sowieckiego i Armii Czerwonej. Wystawa prezentuje również tradycje wspólnej walki o wolność Stanów Zjednoczonych i Polski. 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej możliwości, by zapoznać się z fragmentem prawdziwej historii Polski. Jesteśmy przekonani, że czas wystawy będzie czasem szczególnego zainteresowania pasjonatów historii, nauczycieli, uczniów, ale też tych wszystkich, którym nieznany jest ten ciekawy wątek naszych dziejów. 

Ekspozycja będzie dostępna do zwiedzania do 16 listopada 2014 roku do g. 14.00 a w dni powszednie od g. 11.00 – 14.00 i od g. 18.00 do 20.00; w dni świąteczne od g. 10.00 /po Mszach św./ Zgłoszenia grup przyjmuje opiekun sali pod tel. 600352103.    

Każdy kto chce przekonać się o bohaterstwie Pułkownika Kuklińskiego powinien koniecznie obejrzeć tę wystawę. Szkolne grupy proszę zgłaszać u opiekuna Sali - telefonicznie


AKADEMIA RODZINY 2

W dniach 18-22 listopada zapraszamy na dyskusje o rodzicielskich wyzwaniach, rodzinne śpiewanie oraz warsztaty nie tylko dla mamy i taty. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką spotkań od młodzieży po osoby ze sporym życiowym doświadczeniem.


Teksty na podstawie informacji otrzymanych od organizatorów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz