Szukaj na tym blogu

środa, 24 kwietnia 2013

Plan dla Magazynowej uchwalony!

Czy to już koniec walki z planami budowy marketu
w tym miejscu? Bardzo byśmy chcieli.
 Fot. G. Ozorowska.
Wczoraj Rada Miasta uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Poznańskiej, Kościelnej, ks. Posadzego i Piaskowej. Za było 13 radnych, 2 się wstrzymało od głosu. Tydzień wcześniej podobną decyzję podjęła Komisja Budżetu i Rozwoju Miasta. Zostały odrzucone wszystkie uwagi do planu, które zgłoszone zostały m.in. przez firmę Geoprojekt Sp. z o.o., która planowała budowę dyskontu spożywczego przy ul. Magazynowej oraz przez Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa, które tej inwestycji się sprzeciwiało.

Jak pisaliśmy wcześniej plan wydaje się zabezpieczać okolicę przed inwestycjami wielkopowierzchniowymi typu dyskont. Stąd większość protestujących przeciw marketowi jest mu przychylna. Jednak prawnicy i architekci, z którymi konsultowaliśmy jego zapisy, wskazali na pewne luki, które mogą w przyszłości doprowadzić do niepotrzebnych nieporozumień. Pisał o tym szerzej nasz współpracownik Krzysztof Kamiński w tekście Dla kogo plany zagospodarowania?, pod którym wywiązała się bardzo ciekawa dyskusja. Na pewno wrócimy do tematu w najbliższym czasie. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego definiują na lata przestrzeń naszego miasta, zatem warto im się przyglądać baczniej niż do tej pory.

2 komentarze:

  1. Sądzę, że powinniśmy pójść za ciosem i powołać grono zaangażowanych, i w określony sposób myślących i czujących osób, reprezentantów różnych środowisk i sami stworzyć wizję naszego miasta i wieloetapowy plan jej praktycznej realizacji.

    OdpowiedzUsuń