Szukaj na tym blogu

czwartek, 22 sierpnia 2013

Zaproszenia na wycieczkę i wystawę

Serdecznie zapraszamy na kolejną wycieczkę organizowaną przez młodego puszczykowskiego historyka Macieja Krzyżańskiego. Już w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia, o godzinie 12.00 nasz współpracownik poprowadzi wszystkich chętnych bardzo ciekawym szlakiem z parkingu przed sklepem Arturo, przez ul. Ks. Posadzego do Leśnego Zameczku przy ul. Wysokiej i dalej na Górę Mojżesza oraz do budynku starej szkoły, w którym obecnie mieści się Biblioteka Miejska i Centrum Animacji Kultury (już niedługo niestety). 

Pocztówka ukazująca przedwojenny widok z Góry Mojżesza.

Nieco później, bo 1 września o godzinie 16.00, kolejna ciekawa impreza w Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera. Tym razem będzie to otwarcie wystawy znanego puszczykowskiego fotografika Jacka Gulczyńskiego. Na ekspozycji będzie można zobaczyć piękne i intrygujące zdjęcia dzikich Łęgów Rogalińskich. Przypomnijmy przy tej okazji, że nasz blog wspiera także ludzi walczących o zachowanie tego unikatowego zakątka przyrody, a Jacek Gulczyński jest naszym stałym współpracownikiem od samego początku, należy też do grona ojców-założycieli Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Tradycyjnego Charakteru Puszczykowa i Mosiny. 


Zachęcamy do udziału w obu wydarzeniach. 

2 komentarze:

  1. Naprawdę szczerze się cieszę że po okresie poszukiwań Maciej Krzyżański znalazł swoją drogę. Kiedyś mnie to niepokoiło, teraz życzę mu wytrwałości a będzie sukces. Co w tej chwili robi jest wartościowe i uzupełnia pracę innych nad ochroną wartości naszego mikro regionu.

    OdpowiedzUsuń
  2. W ubiegłą niedzielę miałam przyjemność uczestniczyć w moim pierwszym spacerze historycznym po Puszczykowie z Panem Maciejem Krzyżańskim i już żałuję, że na następny dopiero przyszłą wiosną. I choć spacer zajął nam prawie dwie godziny to był on bardzo pouczający a nogi choć miały prawo boleć, nie bolały wcale. Bardzo ciekawe było to, ze przechodzimy wielokrotnie obok budynków, które jakby umiały mówić to zapewne opowiedziały by nam wiele ciekawych historii. Na szczęście mamy Pana Macieja, który w niezwykle interesujący sposób to za nie czyni.

    Na zakończenie spaceru nasunął mi się pewien anegdotyczny wniosek. Otóż nasi Radni chcą przesunąć gimnazjum do budynku starej szkoły (obecnie BMCAK), a jak powiedział Pan Maciej tak naprawdę stara szkoła mieściła się w budynku obecnego przedszkola. W związku z tym budynek, w którym mieści się obecnie BMCAK powinien nosić nazwę średniostara szkoła. Tak więc nie powinniśmy się martwić. Radni przesuną gimnazjum do budynku przedszkola, BMCAK pozostanie na swoim miejscu a przedszkolaki zapełnią przedszkola FLOH i Bajkowe Wzgórze, bo tam zostały jeszcze wolne miejsca i wszyscy będą zadowoleni:-)

    Dorota Łuczak-Dydowicz

    OdpowiedzUsuń