Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 9 września 2013

Dzisiaj Komisja Budżetu i Rozwoju Miasta

Dzisiaj, 9 września, o godzinie 17.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego przy ul. Podleśnej 4 odbędzie się posiedzenie Komisji Budżetu i Rozwoju Miasta. 

W planie posiedzenia przewidziano zaopiniowanie projektów uchwał w sprawach::
 • uchwalenia Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych będących w posiadaniu AQUANET SA na lata 2014-2018, 
 • nadania nazwy ulicy w Puszczykowie (zapewne chodzi o ulicę na tyłach rynku), 
 • określenia stawek podatku od nieruchomości i zwolnień w tym podatku, 
 • zmian w uchwale budżetowej. 
Ponadto radni chcą omówić sprawozdanie z wykonania budżetu za I półrocze 2013 r. 

Plan posiedzenia nie zapowiada niespodzianek, ale wszystkich zainteresowanych kwestią budowy marketów w Puszczykowie zachęcamy do śledzenia obrad tej komisji. To właśnie od jej decyzji bowiem zależy kiedy i w jakiej postaci miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego trafią na sesję Rady Miasta. Ponieważ w sprawie mpzp dla terenu okolic ul. Dworcowej było już wiele nagłych zwrotów i nieprzewidzianych wydarzeń, dlatego warto trzymać rękę na pulsie.

4 komentarze:

 1. Ulica na tyłach rynku powinna nazywać się Biedronkowa, bo tylko taki był cel jej powstania. I nazwa wcale nie ma pochodzić od miłych małych zwierzątek, ale od wcale dużego sklepu, który mógłby byc w naszym mieście, ale na pewno nie w jego centrum.
  Ulica ta powstała nie po to przecież, aby zapewnić dojazd gdziekolwiek, ale po to, aby umożliwić tirom dostarczającym towar do Biedronki swobodny dojazd. Dziwne tylko, że uliczka ta powstała w tak ekspresowym tempie, choć tyle innych czeka od wielu lat, na choćby wysypanie tłuczniem, bo mieszkańcy szczególnie kiedy śnieg się topi dojechać do domów nie mogą. A tu szybciutko, priorytetowo wydano paręset tysięcy na dojazd dla tirów (nawiasem w całym cywilizowanym świecie, taki dojazd finansują markety, a nie miasta). Warto wspomnieć, że ulica ta nie ma oświetlenia, więc za rok czy pół, będzie ponownie rozkopywana, aby zainstalować oświetlenie. To się nazywa balcerkowa gospodarność!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tę ulicę usprawiedliwi jedynie zamknięcie przejazd i parkowanie w rynku. Tak naprawdę to sądzę że ona powstała jako wstęp do planowanej inwestycji w MOSiR, i przypuszczam że całość to idee fix jednego z naszych ostatnio ulubionych radnych. Pytanie: Puszczykowo ma bogatą bazę tenisową, po cóż kolejny kompleks? Te dwa korty które tam są nie wystarczą? Może lepiej dodać kryty kort przy szkole nr 2 a w mosirze zainwestować w inne dyscypliny sporu, na przykład gry zespołowe z siatkówką plażową pod dachem na pierwszym miejscu, a także kryte lodowisko. Ooooo! Przepraszam tego nie będzie bo to zrobiła MOT.

   Usuń
 2. http://www.youtube.com/watch?v=G4qsuibYt7U

  ewentualnie Ulica Balcerka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Balcerkowa, Biedronkowa, Bolsowa czy Bałtycka nie ma różnicy. Wiadomo, Balcerek lubi sobie wypić, więc jak dla niego lepsza nazwa Za rynkiem. To brzmi jak kierunkowskaz w stronę domu, kiedy w oczach się dwoi i troi. Oczywiście mówimy o bohaterze Alternatyw 4. A nasze miasto powoli zaczyna przypominać tamten adres.

   Usuń