Szukaj na tym blogu

wtorek, 15 kwietnia 2014

Jubileuszowy rok w Muzeum Fiedlera

Muzeum im A. Fiedlera w Puszczykowie obchodzi w tym roku podwójną rocznicę - 40 lecia swojego istnienia i 120. urodzin pisarza. Jest więc co świętować! Z tej okazji, Fundacja Fiedlerów i Muzeum przygotowały szereg atrakcji, w których trzeba po prostu wziąć udział!

Zaczynamy uroczyście i stylowo - otwarciem WYSTAWY ROCZNICOWEJ 5 maja 2014 (poniedziałek) o godz. 12. Będzie to podroż w czasie - przypomnimy początki Muzeum, ludzi, którzy z nami współpracowali i nas odwiedzali, wydarzenia które w Muzeum miały miejsce. Dla gości - poczęstunek.


Maj to także dzień Matki - wspólnie z pasjonatką fotografii Renatą Krzyżaniak przygotowujemy fotograficzną niespodziankę dla Mam właśnie.

W maju rozpoczną się również warsztaty literacko-artystyczne dla dzieci i młodzieży przypominające wspaniałą twórczość Arkadego Fiedlera (niekoniecznie najsłynniejszy "Dywizjon 303"). Już dziś zapraszamy dzieci na wspólne wyprawy w głąb dżungli, w odwiedziny do Indian czy na Madagaskar.

Krystyna Fiedler poprowadzi z kolei (także od maja) artystyczne warsztaty międzypokoleniowe Sztuka i moda etniczna. Będzie można przygotować wspólnie stroje, scenografię i wystąpić finałowym widowisku - inspirowanym modą i sztuką ... Meksyku! Panie i Panowie - robimy rewolucję w garderobie.

Pod koniec maja rozstrzygniecie konkursu literackiego o nagrodę Bursztynowego Motyla za najlepszą książkę podróżniczą roku. To już 19 edycja tego konkursu - tradycyjnie, laureat odwiedzi nas w tym dniu, będzie można się z nim spotkać, posłuchać na żywo, zdobyć autograf.

7-8 czerwca - II edycja niesamowicie klimatycznego festiwalu podróżniczego ORINOKO NAD WARTĄ. W programie - magiczne opowieści z różnych stron świata, warsztaty artystyczne , kulinarne, bębniarskie, spotkanie z Łukaszem Wierzbickim, warsztaty taneczne z Kapelą Hałasów. Kolorowy zawrót głowy po prostu i obecność obowiązkowa.

13 czerwca - SZANTA MARIA - czyli tradycyjne już spotkania z piosenką szantową, do tego klasyczna grochówka i cudowna atmosfera.

Od maja do sierpnia będzie można przesyłać swoje amatorskie filmy podróżnicze - najlepsze prace zostaną wybrane przez jury i zaprezentowane we wrześniu podczas finałowego Przeglądu. Atrakcyjne nagrody finansowe! Zachęcamy już dziś by aparaty, kamery, komórki brać do ręki i filmować, filmować i śledzić nasze strony internetowe w sprawie szczegółów.

Na pożegnanie lata silny akcent muzyczny - muzyka folkowa z różnych stron świata - na akordeonie. Piękna podróż z harmonią w tle - Zapraszamy serdecznie!

Zachęcamy do śledzenia naszych stron internetowych: 
Realizacja tak bogatego programu możliwa jest dzięki dofinansowaniu: Powiatu Poznańskiego, Urzędu Marszałkowskiego, Burmistrza Miasta Puszczykowa, firmie Aviva.

Wspierają nas także Leśny Ośrodek Szkoleniowy, kawiarnia Mipetraka, a patronują nam medialnie: Głos Wielkopolski, Radio Merkury, TVP 3, Kurier Puszczykowski , Echo Puszczykowa, Zielone Puszczykowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz