Szukaj na tym blogu

wtorek, 8 kwietnia 2014

Ugość w swoim domu dzieci świata!

Fot. Anna Berczyńska
W Puszczykowie rozpoczął się program edukacyjny Brave Kids. Pokaz filmu dokumentalnego o projekcie zainaugurował poszukiwania rodzin chętnych do ugoszczenia młodych mieszkańców Maroka, Brazylii, Izraela, Syberii i Portugalii. Jesteś zainteresowany? Zgłoś się już dziś!

W środę, 2 kwietnia spotkali się mieszkańcy Puszczykowa i okolic, którzy chcą być częścią wyjątkowego przedsięwzięcia jakim jest Brave Kids. Na początek wyemitowano film „Brave Kids – Dzieci Świata”, przedstawiający ideę projektu. Dokument bawił i jednocześnie wzruszał, tak jak sam projekt, który wzbudza ogrom emocji. – To adrenalina, początkowe obawy. Czy uda nam się porozumieć? Czy dzieci będą szczęśliwe w naszym domu? Później to wszystko przemienia się w eksplozję radości i energii. Przed filmem rodziny były zainteresowane samą ideą projektu, a wraz z napisami końcowymi wpisywały się na listę domów goszczących, mamy już pierwszych chętnych. Powtarzam przy każdej okazji - to najpiękniejszy projekt świata, pokazuje siłę odważnych dzieci z całego globu, a także otwartość polskich rodzin, które współtworzą program – mówi Anna Mieszała, koordynator Brave Kids w Puszczykowie. 

Fot. Anna Berczyńska
Po pokazie filmu koordynatorzy projektu i rodziny, które gościły dzieci w ubiegłym roku chętnie odpowiadali na pytania gości spotkania. Jednocześnie można było dowiedzieć się, jak zgłosić się do projektu. Co czeka osoby, które chcą współtworzyć Brave Kids w tym roku? - Przede wszystkim poszerzanie horyzontów oraz dużo zabawy – mówi Anna Mieszała. - Jestem doskonałym przykładem tego, że historia Brave Kids nie kończy się, gdy dzieci wyjadą z Polski. Dalej żyję tym projektem. Mam nadzieję, że również w tym roku poznańskie, puszczykowskie rodziny zaangażują się w przedsięwzięcie. Mamy pierwszych chętnych, jednak wciąż szukamy domów otwartych na tę wspaniałą przygodę – dodaje koordynator Brave Kids w Puszczykowie. 

Zgłoszenia do projektu cały czas trwają. Jeśli Ty też chcesz dołączyć do rodzin goszczących, zgłoś się już dziś! Wystarczy wysłać wiadomość na adres anna.mieszala@gmail.com

Tekst na podstawie informacji prasowej otrzymanej od organizatorów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz