Szukaj na tym blogu

niedziela, 22 grudnia 2013

Specyficzne życzenia

Nie ma nic dziwnego w tym, że z okazji Świąt władze miasta rozsyłają życzenia do osób i instytucji, z którymi współpracują dla naszego wspólnego dobra. Nasza redakcja oczywiście się takich życzeń nie spodziewa, bo zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy szkodnikami i wichrzycielami. Takim ludziom nawet z okazji świąt nie warto podawać ręki, bo mogą ją urwać. Tak jak się życzeń nie spodziewaliśmy, tak też ich nie dostaliśmy. Nie żywimy urazy i sami skromne życzenia z pewnością prześlemy. Nie o tym jednak chcieliśmy dziś napisać. Otóż, dzięki tym, którzy jeszcze, jakimś cudem, szacunek obecnej władzy zachowali, dostaliśmy do ręki życzenia rozsyłane przez Burmistrza Andrzeja Balcerka i …. no właśnie… przez samego Przewodniczącego Rady Zbigniewa Czyża, który został niedawno w aurze skandalu pozbawiony mandatu radnego i swojej zaszczytnej funkcji w radzie. Nie wiemy, jak się czują wszyscy ci, którzy takie życzenia otrzymali, ale od osób, które nam te życzenia pokazywały wiemy, że najpierw ich to rozbawiło, a potem jednak trochę zasmuciło. Odebrały bowiem tę niezręczność jako kolejny dowód na to, że władze miasta i sam były przewodniczący w ogóle nie poczuwają się do winy za sytuację, w której radny skazany prawomocnym wyrokiem przez prawie 2 lata sprawował bezprawnie funkcję przewodniczącego rady. Mamy nadzieję, że zarówno pan Zbigniew Czyż jak i pan burmistrz Andrzej Balcerek będę mieli podczas nadchodzących świąt okazję do refleksji, czego szczerze życzą adresatom swoich życzeń.7 komentarzy:

 1. Dobrych życzeń nigdy za dużo, ale w tym wypadku chyba jednak o jedno życzenie za wiele...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już nic z tego nie rozumiem- to p. Burmistrz nie wie, że koledzy radni jednogłośnie na ostatniej sesji odwołali swojego Przewodniczącego? To w końcu jest p. Czyż odwołany czy nie?

   Usuń
 2. Proponuję opuścić zasłonę miłosierdzia dla puszczykowskiej władzy samorządowej
  z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, na które wszyscy czekamy cały rok. A obu podpisanym Panom życzę solidnej refleksji nie tylko w okresie świąteczno-noworocznym...
  pozdrawiam świątecznie Wszystkich Mieszkańców;
  dla zielonego-puszczykowa wraz z serdecznymi życzeniami ślę szczególnie miłe pozdrowienia, dziękując za całoroczny trud w obronie charakteru Puszczykowa i nie tylko,
  puszczykowianka

  OdpowiedzUsuń
 3. Smród bije od sprawy p. Czyża - 2.12. 2012 Burmistrz otrzymuje pismo o wyroku na pana Czyża a 5.12.2012 pan Czyż - człowiek z wyrokiem o którym Pan Burmistrz wie - wręcza odznaczenia w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej i wręcza nagrody dzieciom w towarzystwie Przewodniczącej Komisji Kultury i Edukacji... Burmistrz nie zrozumiał pisma które przeczytał???
  Czy to po to by radny mógł odebrać 1424,84 PLN (średnio ma msc tyle bowiem wynosił ryczałt przewodniczącego w 2012 roku) łącznie to jakieś 25600 bezprawnego przychodu...
  Radnych wybierających Radnego na stanowisko Przewodniczącego nie zastanowił fakt, że radny z roku na rok 'nagle' przestał być właścicielem domu i budynku i pomimo, że nie wykazywał stosownych dochodów ani kredytów a jeżdzi Lexusem...
  Pomimo wyroku zasądzonego na rzecz Powiatu - 66 tysięcy - Starosta Powiatu - nie wie że to ten Czyż jest Przewodniczącym Rady...
  Na sesji Rady - prawnik miasta broni pana Czyża - pomimo istnienia wyroku nakazującego zwrot diet w analogicznym przypadku.
  Kiedy tym wszystkim zajmą się stosowne służby???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt wręczania odznaczeń w towarzystwie pani Szczotki,nie dziwi. Wart Pac pałaca... Zawsze widać było, że to dobrzy koledzy.
   A burmistrzowi nie przeszkadza wyrok, o którym dawno pewno wiedział. A 25 tysiączków na ulicy nie leży :)

   Usuń
 4. Pytanie o zwrot diet nieprawnie pobranych przez p. Czyża / można by powiedzieć wyłudzonych!/ padło oficjalnie ze strony mieszkańców na ostatniej sesji Rady Miasta w obecności prawnika i Burmistrza Puszczykowa. Czekamy na oficjalne stanowisko w tej sprawie ze strony miejskich władz! Święta Świętami, ale po Nowym Roku to pytanie nie zniknie!

  OdpowiedzUsuń
 5. W świątecznym Echu- zdjęcia z p. Czyżem; w Głosie Puszczykowa - list p. Czyża do mieszkańców, w którym pisze"...Rada Miasta zmuszona została do podjęcia uchwały wygaszającej mój mandat radnego..." Ja niczego nie rozumiem: to prawomocny wyrok w odczuciu p. Czyża nie zobowiązuje do zrzeczenia się mandatu? To żenujące! 0 tempora, o mores!
  Przecież żyjemy w państwie prawa - osoba publiczna tego nie rozumie? A co na to prawnik obsługujący urząd miejski - nie powinien tego przypilnować?
  Chciałoby się powiedzieć do p. Czyża: skończ waść, wstydu oszczędź - miastu!

  OdpowiedzUsuń