Szukaj na tym blogu

wtorek, 18 lutego 2014

Super Samorząd dla SPP i Puszczykowa

Otwarcie placu przysporzyło wiele radości
małym i dużym mieszkańcom.
Miła wiadomość z Warszawy. Wśród laureatów nagrody Super Samorząd 2013 znalazły się Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa i władze samorządowe Puszczykowa. Nagroda jest bardzo prestiżowa, a patronat nad nią sprawuje prezydent Bronisław Komorowski.

Nagroda przyznawana jest w ramach akcji "Masz głos, masz wybór". Otrzymać ją można za projekt zrealizowany wspólnie przez mieszkańców i lokalne władze. Premiowane są działania skuteczne i  pomysłowe. W przypadku Puszczykowa nagrodzono inicjatywę lokalną Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa,  w ramach której mieszkańcy rozpoczęli budowę placu zabaw i rekreacji. 

Mieszkańcy opracowali projekt, plan geodezyjny, kupili piasek do piaskownicy i uporządkowali teren. Miasto wygospodarowało środki na ogrodzenie placu, zakup zabawek, sprzętu i ławek oraz usunięcie gałęzi i chwastów. Budowa placu była prawdziwie solidarnym przedsięwzięciem, w które chętnie włączyli się także członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz harcerze.

Plac został otwarty w lipcu 2013 roku, o czym informowaliśmy na naszym blogu. Twórcy nie spoczywają na laurach i planują w tym miejscu budowę siłowni dla seniorów. Nagroda zostanie wręczona na uroczystej gali, która odbędzie się 28 lutego w Pałacu Prezydenckim. Pamiątkowe dyplomy i statuetki otrzymają zarówno przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa jak i władz miejskich. 

Cieszymy się bardzo, że jedna z ostatnich udanych akcji przygotowanych wspólnymi siłami mieszkańców i władz miejskich, została nagrodzona prestiżową nagrodą. Gratulujemy i wyrażamy nadzieję, że powrót do tak owocnej współpracy nie jest niemożliwy.

3 komentarze:

 1. Gratulacje dla Super Samorządu w którym znalazło się Stowarzyszenie Przyjaciół.
  To duma i chwała do Puszczykowa.
  Powodzenia na resztę lat i życzę dalszych sukcesów.

  Izabela Cierzyńska

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo się cieszę!!! Gratuluję i trzymam kciuki za działania, zapał, pomysły i nadzjeję dla Mieszkańców, którym SPP pomagło w wielu sprawach. Oby tak dalej

  OdpowiedzUsuń
 3. Wraz z gratulacjami dla SPP należą się gratulację dla Pani Barbary Mulczyńskiej, która jako pracownik urzędu miejskiego, aktywnie włączyła się w realizację placu zabaw. Cieszę się, że Pani Barbara Mulczyńska wraz z p. Ozorowską uda się do Pałacu Prezydenckiego. To wyróżnienie jest również dla niej. Panie razem reprezentować będą tam nasze miasto. Gratulacje! Oby wszyscy urzędnicy miejscy tak współpracowali z organizacjami pozarządowymi.

  Krzysztof J.Kamiński

  OdpowiedzUsuń