Szukaj na tym blogu

środa, 22 października 2014

Jan Łagoda: Niwka musi wrócić nad Wartę.

Jan Łagoda
Kolejna rozmowa Zielonego Puszczykowa z młodym kandydatem na radnego. Dziś rozmawiamy z Janem Łagodą, który reprezentuje Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa J. Kamińskiego "Odświeżmy Puszczykowo" w okręgu XV obejmującym okolice szpitala oraz najstarszą część Niwki. 


Zielone Puszczykowo: Jesteś jednym z najmłodszych kandydatów do Rady Miasta. Co skłoniło Cię do startu w wyborach?

Jan Łagoda*: Głównym impulsem, który przesądził o starcie w wyborach była stagnacja panująca w Niwce oraz nagromadzenie spraw, które w najbliższym czasie należy rozwiązać, m.in. problemy mieszkańców hotelu przy szpitalu, sprzedaż przyszpitalnego parku, uporządkowanie i wykorzystanie dla celów rekreacyjnych Zakola Warty i pozostałych nadrzecznych terenów, modernizacja linii kolejowej i drogi 430, nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Nie bez znaczenia była również wizja miasta realizowana przez obecnie urzędujące władze, która nie pokrywa się z moim sposobem patrzenia na Puszczykowo. 

ZP: Co oznacza dla Ciebie hasło "Odświeżmy Puszczykowo"?

Jan Łagoda: Należy rozpocząć od odnowienia dialogu z mieszkańcami i skrócenia dystansu między nimi a Radą i Urzędem Miasta. Zależy mi na tym aby decyzje podejmowane przez radnych czy burmistrza były w pełni transparentne i zgodne z wolą puszczykowian. Kolejną ważną sprawą jest skierowanie miejskich inwestycji w nieco zapomniane rejony miasta jak np. Niwka czy Stare Puszczykowo. Niestety, wciąż jest widoczny mocny kontrast między tymi częściami Puszczykowa a centrum miasta. A przecież Niwka ma piękne nadrzeczne tereny, które mogą być miejscem wypoczynku, imprez kulturalnych i integracji mieszkańców. Niwka musi wrócić nad Wartę. Na koniec zostawiam strategię – miasto powinno mieć jasno wytyczoną drogę rozwoju, która nie będzie skręcać przy okazji kolejnych wyborów. Dodatkowo dokument napisany w latach ubiegłych powinien być zaktualizowany przy udziale mieszkańców i dostosowany do nowej perspektywy finansowej UE.

ZP: Nie boisz się, że ludzie nie będą głosować na tak młodą osobę?
Jan Łagoda: Przykład Macieja Krzyżańskiego udowodnił, że wiek nie jest przeszkodą. Podczas swojej krótkiej kadencji pokazał, co to znaczy być aktywnym i otwartym na mieszkańców radnym. Dodatkowo, moja a
ktywność zawodowa obejmuje bezpośrednie kontakty z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, pracę przy tworzeniu i obróbce dokumentów strategicznych takich jak np. strategia rozwoju aglomeracji, strategia rozwoju miejskiego obszaru funkcjonalnego, zintegrowane inwestycje terytorialne, a także nadzór organizacyjny nad przebiegiem tworzenia dokumentów strategicznych czy organizacja konsultacji społecznych. Jestem wciąż na początku mojej drogi zawodowej w tej materii ale wciąga mnie to do cna i zamierzam dalej rozwijać się w tym kierunku. Może nie mam takiego doświadczenia jak starsi stażem radni, ale ambicji, chęci i pracowitości mi nie brakuje. Tego wyborcy mogą być pewni.

*Jan Łagoda - współzałożyciel KWW "Odświeżmy Puszczykowo", który na początku 2014 roku wprowadził do Rady Miasta Macieja Krzyżańskiego. Mieszka w Niwce, pracuje w firmie Lider Projekt tworzącej dokumenty strategiczne dla samorządów, kandyduje do Rady Miasta w okręgu XV. 

Zachęcamy do przeczytania wcześniejszych artykułów związanych z wyborami samorządowymi w Puszczykowie, które odbędą się 16 listopada:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz