Szukaj na tym blogu

wtorek, 21 października 2014

Pomóżmy Instytutowi Zdrowia Matki Polki

Drodzy Czytelnicy, 

otrzymaliśmy list z prośbą o pomoc. Mama dziecka czekającego na operację serca zwraca uwagę na problem, z jakim boryka Instytut Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Oto opis sytuacji zamieszczony w liście do Zielonego Puszczykowa:

Jako jedna z matek dzieci czekających na druga całościową operację serca swojego dziecka, zastanawiam się, czy byliby Państwo skłonni zamieścić ogłoszenie o zbiórce która jest prowadzona na rzecz kardiochirurgii Instytutu Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Niedawno otwarto nowy hybrydowy blok operacyjny, który umożliwia przeprowadzenie większej ilości operacji kardiocirurgicznych w ICZMP, na które czekają dzieci z całej Polski. Operujący tam Profesor Moll często podejmuje się operacji, których nikt inny w Polsce nie przeprowadza. Często są to dzieci z bardzo złożonymi wadami, jak mój syn. Niestety 17 października awarii uległa jedna z 2 pomp przetaczających krew podczas operacji w głębokiej hipotermii przy zatrzymanym sercu. Drugi aparat często służy do podtrzymania życia dzieciom czekającym na reoperację, kiedy odrzucą zmiany które zostały przeprowadzone podczas pierwszej operacji. Przez tę awarię, kolejka planowanych operacji się wydłuża i dzieci które potrzebują operacji w trybie pilnym muszą czekać. Sytuacja jest naprawdę nieciekawa. Dlatego zastanawiam się czy nie byliby państwo skłonni rozpowszechnić informacji o zbiórce prowadzonej przez fundację Mamy Serce, ściśle współpracującej z Kardiochirurgią ICZMP. Umieszczam poniżej link zbiórki, na wypadek gdyby Państwo mogli takie ogłoszenie zamieścić.

Więcej można się dowiedzieć na poniższej stronie:
http://www.siepomaga.pl/f/mamyserce/c/1846

Wiemy, że mieszkańcy Puszczykowa mają wielkie serca, a czasami także wolne środki na cele charytatywne. W imieniu dzieci z chorymi serduszkami prosimy o wsparcie tej inicjatywy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz