Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 10 grudnia 2012

Tomasz Potocki nowym radnym.

We wczorajszych wyborach uzupełniających do rady miejskiej w okręgu VI zwyciężył Tomasz Potocki (KWW Tomasza Potockiego). Można powiedzieć, że do dwóch razy sztuka, bo ten sam kandydat minimalnie przegrał wybory w 2010 roku startując z innego okręgu wyborczego. Oto oficjalne wyniki:1. Tomasz Ryszard Potocki (KWW Tomasza Potockiego) - 83 głosy (32,17%)
2. Przemysław Andrzej Stefaniak (KWW Razem dla mieszkańców) - 60 głosów (23,26%)
3. Dariusz Andrzej Piechocki (KWW Nasze Miasto) - 54 głosy (20,93%)
4. Ryszard Józef Jackowiak (KWW Niezależni) - 50 głosów (19,38%)
5. Piotr Krzyżański (KWW Piotra Krzyżańskiego) - 11 głosów (4,26%)

W wyborach zagłosowało 261 osób (ważnych głosów było 258) na 1521 uprawnionych. Frekwencja była zatem bardzo słaba i wyniosła 17,16%. Żałujemy, że tak niewiele osób pofatygowało się do lokalu wyborczego. Puszczykowo przecież zawsze słynęło z wysokiej frekwencji.

Nowy radny to 37-letni właściciel sklepu AGD-RTV w Mosinie, z której pochodzi. W Puszczykowie mieszka od 13 lat. Ma licencjat z administracji publicznej, obecnie studiuje na kierunku bezpieczeństwo i porządek publiczny. Jako radny będzie namawiał nowych mieszkańców do zameldowania się w mieście i odprowadzania tutaj podatków. Chce także utworzenia w mieście darmowych hot spotów na rynku, w Centrum Animacji Sportu, Centrum Animacji Kultury i w szkołach. Ważna jest dla niego poprawa bezpieczeństwa mieszkańców – postuluje utworzenie programu zabezpieczania miasta w sytuacjach kryzysowych z nowoczesnym systemem powiadamiania mieszkańców (SMS, e-mail).

Gratulujemy zwycięzcy i wyrażamy nadzieję, że jako radny będzie miał więcej czasu dla Zielonego Puszczykowa (podczas kampanii niestety nie znalazł dla nas czasu).

6 komentarzy:

 1. Ciekawe jakim cudem ten pan zmieścił się z budżetem. Parędziesiąt banerów na Niwce, artykuł i połowę kolorowej strony w Głosie Puszczykowa. Widać tylko ludzie z kasą mogą wygrywać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozliczeniem budżetu powinna się zająć Wojewódzka Komisja Wyborcza.Pewno nikt nie liczył ilosci banerów a fakture zawsze mozna przygotowac na odpowiednia kwotę.
   Natomiast mam ochotę nawiazać do programu wyborczego, który pisany jest na zasadzie "ciemny lud to kupi" Szanowny pan Radny zdaje sie nie zauważył że od 3 lat funkcjonuje w Puszczykowie świetnie prowadzony Uniwersytet III Wieku więc propozycja uruchomienia zajęć dla Puszczykowian w wieku 50 + to chyba kpina. Poza tym o srodki unijne trzeba występować profesjonalnie, pod jakimś szyldem. Wsdpieranie inicjatyw kultuiralnych... to typowe pustoslowie, każdy tak może napisać a poprawa stanu dróg i chodników na Niwce nie zależy od jednego radnego tylko budżetu miasta, rankingu ulic i zgody całej rady. I po co to Panu było ? Mało ma pan zajecia we własnym byznesie czy tez idzie tak kiepsko, że przyda się dieta radnego ?

   Usuń
 2. Gratuluję wygranej Panie Tomku.
  Mam nadzieję, że nie zawiedzie Pan mieszkańców Niwki.
  Pozdrawiam i życzę sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
 3. 37-letni radny z licencjatem na Wyższej Szkole Gotowania na Gacie ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Człowiek, który nie znalazł czasu na wywiad przybliżający jego poglądy mieszkańcom, będzie miał czas na pracę w Radzie...wątpię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnie chce tytuł, ale już żeby coś zrobić to nie.

  OdpowiedzUsuń