Szukaj na tym blogu

czwartek, 6 grudnia 2012

Kandydaci na radnych: Przemysław Stefaniak

Już w najbliższą niedzielę 9 grudnia odbędą się wybory uzupełniające do rady miejskiej w okręgu VI obejmującym Niwkę i część Puszczykówka. Głosować będzie można od godziny 8.00 do 22.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Kasprowicza 1. Kandydatów jest 5, mandat jeden. Dziś przedstawiamy kandydaturę czwartego kandydata.

Przemysław Stefaniak jest mieszkańcem Puszczykowa od urodzenia, czyli od 1955 roku. Prywatnie ma żonę i dwóch synów, służbowo pracuje w PKP PLK. Wolny czas poświęca na działalność społeczną. Od 1988 roku związany z miejscowym Związkiem Wędkarskim, od 2009 pełni funkcję prezesa puszczykowskiego koła. W 2010 roku pełnił funkcję sędziego na XXX Klubowych Mistrzostwach Świata w Wędkarstwie Spławikowym. Przez wiele lat był piłkarzem Lasu Puszczykowo, sędzią piłkarskim i bokserem Budowlanych Poznań. Obecnie arbiter sportu amatorskiego oraz opiekun boiska "Orlik" na Nowym Osiedlu. Honorowy dawca krwi, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Jako radny chce przede wszystkim działać dla dobra mieszkańców swojego okręgu wyborczego, uważa bowiem, że rejon Niwka i Puszczykówko zostały przez władze miasta nieco zapomniane. Już teraz zabiega o uporządkowanie terenu nad Wartą (od zakola do lasu) oraz utworzenie naturalnej i malowniczej ścieżki. Uważa, że wystarczy tylko trochę dobrej woli i zapału mieszkańców, żeby bez wielkich nakładów finansowych stworzyć piękne miejsce spacerowe. Będzie zabiegał o stworzenie "rankingu chodników" przeznaczonych do naprawy oraz o stworzenie siłowni na świeżym powietrzu na Nowym Osiedlu. 

Planuje zasiąść w Komisji Edukacji, Sportu i Kultury, Komisji Budżetu i Rozwoju Miasta oraz Komisji Spraw Społecznych. W tej ostatniej chce działać na rzecz dialogu między radą a mieszkańcami oraz między skłóconymi puszczykowskimi środowiskami. Nieważne z jakiej opcji pochodzimy, jest wiele płaszczyzn, na których możemy współpracować - podkreślił w rozmowie z Zielonym Puszczykowem. 

Zapytany o konflikt strażaków z władzami miasta w sprawie remizy w Niwce, jako były strażak wyraził ubolewanie, że zmarnowany został dorobek starej OSP Puszczykowo, która dysponowała swoim budynkiem przy ulicy Poznańskiej. Nie znając obecnego stanu prawnego dawnej siedziby OSP (mieszczą się tam teraz prywatne firmy), nie chciał snuć wizji bez pokrycia. Podkreślił jednak, że jest przeciwny straszeniu mieszkańców Niwki wysypiskiem śmieci, ponieważ jest to wprowadzanie mieszkańców w błąd, bo Sanepid nigdy by się nie zgodził na prawdziwe wysypisko w sąsiedztwie domów mieszkalnych. [faktycznie ma tam powstać sortownia odpadów do ponownego przetworzenia a nie wysypisko - przyp. red.].

Przemysław Stefaniak jest zdecydowanym przeciwnikiem budowy sklepów wielkopowierzchniowych w Puszczykowie. Przede wszystkim dlatego, że zagrozi to drobnym przedsiębiorcom prowadzącym mniejsze sklepy i odprowadzającym podatki do kasy miasta. Wielkie sieci zapłacą tylko podatek gruntowy, a zyski wywiozą z miasta - stwierdził. Dlatego też wypowiada się przeciw planowanej inwestycji przy ulicy Magazynowej.

W sprawie rozbudowy drogi wojewódzkiej 430 nie chce zajmować jednoznacznego stanowiska. Rozumie interes kierowców, ale zauważa też potrzebę ochrony przyrody Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dodaje jednak, że Puszczykowo jest obecnie miastem wydzielonym z terenu WPN [kiedyś było jego integralną częścią - przyp. red.] i władze parku mają ograniczony wpływ na to co się tutaj dzieje. Kiedy borsuk wpadł mi do domu, to nikt z parku nie mógł mi pomóc, bo na terenie miasta nie mogli nic zdziałać - przytacza przykład absurdalnego jego zdaniem rozdziału kompetencji. Zapytany, czy nie należy zreformować komunikacji publicznej w mieście, uznał obecny stan za wystarczający choć wymagający korekt, np. dopasowania rozkładów jazdy autobusów i pociągów, aby się nie dublowały.


Wcześniej pisaliśmy już o:
Niebawem postaramy się opublikować teksty o pozostałych kandydatach. Czekamy także na pytania do kandydatów od czytelników. Można je wpisywać w komentarzach lub przesłać na adres: zielone.puszczykowo@gmail.com.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz