Szukaj na tym blogu

czwartek, 15 listopada 2012

Jeden mandat, pięciu kandydatów

Znamy już pełną listę kandydatów do rady miasta w wyborach uzupełniających, które odbędą się 9 grudnia br. w okręgu VI (część Puszczykówka i Niwki). Swoje kandydatury skutecznie zarejestrowali:

1. Ryszard Józef Jackowiak (66 lat) zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Niezależni, wieloletni działacz klubu piłkarskiego Las Puszczykowo i członek puszczykowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (kadencja 2011-13).

2. Przemysław Andrzej Stefaniak (57 lat) zgłoszony przez KWW Razem dla Mieszkańców, prezes puszczykowskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego.

3. Piotr Krzyżański (50 lat) zgłoszony przez KWW Piotra Krzyżańskiego, przedsiębiorca z ulicy Dworcowej, startował już w wyborach 2002 roku, zdobywając w okręgu IV - 51 głosów. 

Kandydat strażaków
Dariusz Piechocki.
Fot. Facebook
4. Dariusz Andrzej Piechocki (44 lata) zgłoszony przez KWW Nasze Miasto, związany z OSP Puszczykowo (pełnomocnikiem jego komitetu jest prezes OSP Puszczykowo i kandydat w ostatnich wyborach na burmistrza miasta - Gniewko Niedbała), członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP; w 2010 roku startował w wyborach do Rady Powiatu Poznańskiego z listy KWW Niezależni dla Powiatu - w okręgu 6 mając 2 miejsce na liście zdobył 363 głosy. 

5. Tomasz Ryszard Potocki (37 lat) zgłoszony przez KWW Tomasza Potockiego, w 2010 roku pechowo przegrał walkę o mandat w okręgu 3 zdobywając zaledwie 7 głosów mniej od obecnej radnej Bogumiły Dolskiej (KWW Nasze Miasto), w wyborach reprezentował KWW Razem dla Puszczykowa związany z obecnym burmistrzem Andrzejem Balcerkiem.

Rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie, bo o mandat powalczą przedstawiciele mocnych środowisk. Czy zwycięży kandydat piłkarzy, wędkarzy czy strażaków? A może plany pokrzyżuje im nieszczęśliwy przegrany z 2010 roku, któremu zabrakło kilku głosów? Czarnym koniem może się okazać Piotr Krzyżański, który jako jedyny nie pochwalił się dotychczas mocnym zapleczem organizacyjnym.

Mamy nadzieję, że już niebawem poznamy programy i sylwetki kandydatów dokładniej. Na razie niewiele można o nich przeczytać w internecie i lokalnych mediach. Szczególnie będziemy zabiegać o informacje na temat ich wizji rozwoju miasta, rozwiązywania konkretnych problemów dzielnic, które chcą reprezentować oraz zagadnień związanych z ekologią, kontrowersyjnymi inwestycjami oraz komunikacją publiczną.

O przyczynach wyborów i wynikach z 2010 roku piszemy także w tekstach Puszczykowska wolna elekcja oraz Wybory w Niwce i Puszczykówku. Techniczne informacje na temat wyborów można znaleźć także na oficjalnej stronie miasta.

3 komentarze:

  1. Piotr Krzyżański jest najlepszym kandydatem na radnego!

    OdpowiedzUsuń
  2. Podzielam powyższą opinię!

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja także. Koniec z władzą kliki. Piotr Krzyżański to jedyny prawdziwie niezależny kandydat!

    OdpowiedzUsuń