Szukaj na tym blogu

sobota, 1 czerwca 2013

Fiedlerowie zapraszają

Od zaprzyjaźnionej z Zielonym Puszczykowem Fundacji Fiedlerów otrzymaliśmy informacje o dwóch ciekawych imprezach, które odbędą się w najbliższym czasie. Serdecznie zapraszamy w imieniu swoim  i organizatorów. Zachęcamy też do odwiedzania Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera nawet, gdy nie dzieją się tam żadne wydarzenia. Od niedawna działa tam przyjemna kawiarenka - chyba jedyne miejsce na świecie, z którego można jednocześnie oglądać posąg z Wyspy Wielkanocnej oraz okręt Krzysztofa Kolumba (trzeba się tylko trochę wychylić).

Orinoko nad Wartą

Pod tą egzotyczną nazwą odbędzie się festiwal podróżniczy, podczas którego będzie można posłuchać opowieści globtroterów z różnych stron świata, wziąć udział w konkursie fotograficznym i warsztatach kulinarnych. Jednym z prelegentów będzie nagrodzony niedawno "Bursztynowym Motylem" podróżnik i reporter Michał Kruszona, który opowie o Ugandzie. Częścią festiwalu będzie też Dzień Azji Centralnej, który pozwoli lepiej poznać tę zaniedbywaną przez media część świata.W konkursie fotograficznym "Moje zdjęcie z podróży" może wziąć udział każdy. Wystarczy przesłać ulubione zdjęcie z podróży (maksymalnie 2 zdjęcia) na adres e-mailowy mailkontakt@fundacja-fiedlerow.pl. Zdjęcie powinno spełniać następujące wymagania: rozmiar:  420x297 mm, min. 1800x1200 px, najlepiej 300 dpi, RGB. Zdjęcia zostaną wydrukowane, a jury wyłoni zwycięzcę konkursu, na którego czekają atrakcyjne nagrody: wina z winiarni CASADEVINOS, książka tegorocznego laureata nagrody Bursztynowy Motyl – Michała Kruszony z autografem, kupon 150 zł do księgarni Arsenał, kupon 50 zł do sklepu kartograficznego Grupa 18 oraz wiele innych. Zachęcamy do udziału wszystkich puszczykowskich fotografów.


Osobny program został przygotowany dla dzieci. Odbędą się warsztaty artystyczne, podczas których będzie można się dowiedzieć, jak powstają maski afrykańskie, etniczne stroje i biżuteria, piękne lampiony, pióropusze indiańskie, bębny oraz inne przedmioty z najbardziej egzotycznych stron świata. Warsztaty dla najmłodszych poprowadzi także Łukasz Wierzbicki, autor "Afryki Kazika" oraz "Dziadka i niedźwiadka". Uzupełnieniem zabawy będą konkursy z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. Będzie można m.in. zdobyć: wyjazd


warsztaty artystyczne: maska afrykańska, etno biżuteria, etno strój, lampiony, pióropusze indiańskie, bębny, i in.
  • wyjazd na letnie półkolonie robotyczne z Małym Inżynierem
  • karnet 100 zł do parku linowego Korzonkowo
  • zestawy ręcznie robionych czekoladek Chocolissimo
  • kupon o wartości 150 zł do księgarni Arsenał
  • sesję zdjęciową w atelier Agaty Walczak
  • sesję zdjęciową Renaty Krzyżaniak w Muzeum Fiedlera
Program pierwszego dnia festiwalu (kliknij, aby powiększyć):

Program drugiego dnia:Z widza i obserwatora przemień się w aktora

To z kolei akcja, w której Fundacja chce zebrać ciekawe opowieści z naszej okolicy. Jak piszą sami organizatorzy:

Pod tym hasłem poszukujemy prywatnych historii związanych z Puszczykowem, Rogalinem, Mosiną i najbliższymi okolicami. Chcemy odkryć te wspomnienia, zaprezentować je, przy okazji ucząc się, jak opowiadać w taki sposób by inni nas słuchali , a nasze opowieści porwały widza, czytelnika, słuchacza.

Dlatego w projekcie przewidziano warsztaty teatralne z Grażyną Wydrowską, warsztaty reportażu radiowego z Wandą Wasilewską oraz warsztaty reportażu prasowego z Ewą Obrębowską-Piasecką. Aby było niebanalnie i międzypokoleniowo, przewidzieliśmy też zajęcia freestylingowe – czyli rapowanie słownych improwizacji z Oskarem Lepczyńskim.

Wszystko to po to by nasze historie przygotować w formie widowiska, które zaprezentujemy pod koniec czerwca w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

Już dziś zaproś przyjaciół i rodzinę na swój własny występ. Ale widowisko to nie wszystko – nasze opowieści zbierzemy i wydamy w formie książeczki.Więcej o festiwalach i innych działaniach Fundacji Fiedlerów na stronie www.fundacja-fiedlerow.pl

Obie akcje zapowiadają się bardzo interesująco. Zachęcamy do aktywnego udziału!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz