Szukaj na tym blogu

sobota, 31 maja 2014

Mistrzostwa Puszczykowa w grach planszowych

Bogna Urbaniak-Wichniewicz*

Nowoczesne gry planszowe to miła odskocznia od codzienności. Pozwalają usiąść w gronie rodziny, znajomych, by poćwiczyć szare komórki, wspólnie się pośmiać i pogłówkować. Każdy znajdzie wśród nich propozycje dla siebie. Mali i duzi, miłośnicy rywalizacji czy współpracy, pasjonaci ekonomi lub historii. Można zagrać szybką partię w 15 minut lub spędzić przy planszy 10 godzin. 

By zachęcić do tej formy spędzania czasu wolnego zapraszamy na I Mistrzostwa Puszczykowa w grach planszowych. Grą, którą chcielibyśmy zaproponować to „6 BIERZE” familijną, szybką i przyjemną grę karcianą, której zasady można opanować w mniej niż 15 minut. Za prostymi zasadami i minimalną liczbą elementów kryje się wspaniała gra logiczna, która została doceniona przez stowarzyszenie MENSA zdobywając w 1996 r. nagrodę dla najlepszej gry rozwijającej logiczne rozumowanie.

Zapraszamy 1 czerwca o godzinie 15 do namiotów planszomaniaków rozstawionych przed budynkiem Centrum Animacji Kultury (Stara Szkoła). Przez pierwsze 30 minut będzie można poznać zasady oraz rozegrać partię próbną. A potem …. zaczynamy turniej. Rozgrywki będą prowadzone w 3 kategoriach wiekowych: Młodzicy (10-14 lat), Juniorzy (14-18 lat) oraz Open (+18 lat). Zapraszamy dzieci z rodzicami do wspólnej zabawy i powalczenie o tytuł Puszczykowskiego Mistrza Gier Planszowych.

Zachęcam do przeczytania programu turnieju oraz pobrania zasad gry w „6 Bierze” oraz regulaminu.


*Bogna Urbaniak-Wichniewicz - współpracowniczka bloga "Zielone Puszczykowo", zakochana w naszym mieście, w którym mieszka od urodzenia, absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego, zamiłowana pszczelarka i pasjonatka biegów na orientację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz