Szukaj na tym blogu

czwartek, 29 maja 2014

Puszczykowianka w finale ogólnopolskiego konkursu

Wiemy już, które listy powalczą o tytuł Najpiękniejszego listu dla Ziemi 2014. Do finału trafiło 150 prac napisanych przez uczniów z całej Polski. Wśród nich znalazł się również list uczennicy z Puszczykowa.

Prawie 900 prac
Na konkurs organizowany w ramach akcji Listy dla Ziemi wpłynęło prawie 900 prac. Zgodnie z tegoroczną ideą ich głównym tematem było zanieczyszczenie powietrza spowodowane spalaniem odpadów w piecach i niską emisją. Ale nie tylko. Uczniowie w zależności od wieku swoje pomysły na dbanie o środowisko przedstawiali w formie rysowanej lub pisanej.

Decyzja jury

Po wielu dniach czytania listów, segregowania ich i debatowania jury wybrało finałowe 150 prac. Zostały one zamieszczone na specjalnej aplikacji konkursowej na Facebooku Listów dla Ziemi. By na nie zagłosować wystarczy:

  1. Polubić fanpage Listy dla Ziemi.
  2. Wejść do aplikacji konkursowej i oddać swój głos na wybraną pracę.
Jedna osoba w ciągu 24 godzin może zagłosować na jeden list tylko raz. 

Ogólnopolska akcja

Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka. Do tegorocznej edycji projektu przyłączyło się ponad 300 gmin i tysiące placówek z całej Polski. 

Zachęcamy do głosowania. Zwłaszcza, że na najpiękniejsze listy czekają nagrody. Głosowanie na Facebooku potrwa do 15 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 20 czerwca. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie listydlaziemi.pl

Akcja „Listy dla Ziemi” organizowana jest pod patronatem Ministra Środowiska. Dofinansowanie: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i we Wrocławiu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz