Szukaj na tym blogu

środa, 9 stycznia 2013

Klub Olimpijczyka zaprasza na bal

Dzisiaj mamy coś z zupełnie innej beczki. Ani ekologia, ani zabytki, ale zdrowa, sportowa zabawa. Trwa karnawał, czyli nie można ograniczyć swojej aktywności tylko do dyskutowania, protestowania i planowania. Puszczykowski Klub Olimpijczyka im. Marka Łbika już po raz trzeci organizuje bal, w którym bawić się będzie można w towarzystwie utytułowanych polskich olimpijczyków. Impreza odbędzie się 2 lutego br. o godzinie 19.00 w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym przy ul. Wodziczki 3. 

Jak piszą organizatorzy zaproszenia zostały wysłane wielu słynnych sportowców, m.in. wicemistrzyni olimpijskiej z Londynu i mistrzyni świata - lekkoatletki Anity Włodarczyk, brązowej medalistki z Londynu i mistrzyni świata - wioślarki Julity Michalskiej, trzykrotnej medalistki olimpijskiej i mistrzyni świata - kajakarki Anety Koniecznej oraz patrona klubu - dwukrotnego medalisty olimpijskiego i mistrza świata - kajakarza Marka Łbika. Można się także spodziewać udziału mistrzów olimpijskich: Michała Kucharskiego (wioślarstwo), Szymona Ziółkowskiego (rzut młotem), Michała Jelińskiego (wioślarstwo) i Dariusza Goździaka (pięciobój nowoczesny) oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Andrzeja Kraśnickiego. Na balu z pewnością nie zabraknie członka PKOl - posła Wojciecha Ziemniaka oraz olimpijki z Moskwy, jednocześnie wiceprezeski Klubu Olimpijczyka - Ewy Pomes (Lewandowskiej). Lista zatem jest tak imponująca, że nawet jeśli nie wszyscy zaproszeni goście zdołają dotrzeć, to impreza i tak będzie na niebywale wysokim poziomie sportowym. 

Co ważne dochód z imprezy oraz aukcji przeprowadzonych podczas zabawy zostanie przeznaczony na działalność Klubu Olimpijczyka w Puszczykowie. Bilety można kupić w kwiaciarni „Bonsai Styl” przy puszczykowskim rynku (tel: 618193902)  oraz w solarium przy ulicy Poznańskiej 75j (tel. 796981649). 

Warto podkreślić, że do Klubu Olimpijczyka w Puszczykowie mogą należeć wszyscy chętni zainteresowani sportem i olimpizmem - bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania, pracy czy nauki. Pomimo siedziby w Bibliotece Miejskiej w Puszczykowie, w której w każdy drugi wtorek miesiąca odbywają się spotkania członków KO, wrota Klubu otwarte są także dla chętnych osób z innych okolicznych miast i gmin.

Wszyscy zainteresowani działalnością w puszczykowskim Klubie Olimpijczyka im. Marka Łbika proszeni są o zgłaszanie swoich kandydatur na członków na adres e-mailowy: primage@wp.pl podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nazwę swojej szkoły lub zakładu pracy, telefon kontaktowy oraz 2 nazwiska polskich olimpijczyków, których życiorysami są zainteresowani. 

Klub Olimpijczyka im. Marka Łbika w Puszczykowie powstał 25 lutego 2010 roku i został zgłoszony do Polskiego Komitetu Olimpijskiego jako 192. organizacja tego typu w Polsce. Od tego czasu organizuje w naszym mieście pikniki olimpijskie z udziałem znanych sportowców i działaczy, a także wyjazdy na imprezy sportowe, spotkania z olimpijczykami oraz inne działania propagujące ideę olimpijską.

Tekst opracowany na podstawie informacji uzyskanych od założyciela i prezesa Klubu Olimpijczyka - Mariusza Frąckowiaka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz