Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 18 listopada 2013

37. Sesja Rady Miasta Puszczykowa

Jutro, 19 listopada 2013 roku o godzinie 17.00, w sali sesyjnej budynku B Urzędu Miejskiego przy ulicy Podleśnej 4, odbędzie się 37. Sesja Rady Miasta Puszczykowa. 

Wśród tematów, które mają podjąć radni szczególnie ciekawie zapowiada się punkt poświęcone odpowiedzi na skargę naszego współpracownika - Krzyszofa J. Kamińskiego - który zauważył istotne nieścisłości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla okolic ulicy Poznańskiej i Magazynowej. 

Bardzo nas też interesuje, w czym nasze miasto chce pomóc Powiatowi Poznańskiemu. Niedawno już radni sprawili Staroście spory upominek godząc się na preferencyjne warunki uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów przyszpitalnych, rezygnując jednocześnie z należnych miastu opłat w przypadku zapowiadanych inwestycji na tych terenach. Jednocześnie nie zwrócili uwagi na potrzeby mieszkańców przyszpitalnego bloku oraz zabezpieczenie interesów miasta. Teraz okazuje się, że to nie koniec dobroczynnej wobec Powiatu działalności Rady. Mamy nadzieję, że tym razem Radni uważniej zbadają temat. 

Oto pełen spis tematów jutrzejszej sesji:
 • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków na okres od 1.01.2014 r. do 31.12.2014 r. 
 • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: uchwalenia rocznego programu współpracy Miasta Puszczykowa z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2014 rok.
 • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: odpowiedzi na skargę Krzysztofa Kamińskiego na uchwałę Rady Miasta Puszczykowa Nr 208/13/VI z dnia 23 kwietnia 2013 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w Puszczykowie w rejonie ulic: ks. Posadzego, Kościelnej, Piaskowej, obręb Puszczykowo, ark. 5, 7, 8 (Dz. Urz. Woj. Wlkp. poz. 3704) 
 • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: zmiany Uchwały Nr 202/09/V Rady Miasta Puszczykowa z dnia 24 czerwca 2009 r. w sprawie: nadania nazw rond w Mieście Puszczykowie. 
 • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: określenia przystanków komunikacyjnych oraz warunków i zasad korzystania z przystanków, których właścicielem jest Miasto Puszczykowo.
 • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: ustalenia stawki opłaty za korzystanie przez operatorów i przewoźników z przystanków komunikacyjnych usytuowanych w pasie dróg publicznych, znajdujących się na terenie Miasta Puszczykowa.
 • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Poznańskiemu 
 • Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: zmiany uchwały budżetowej Miasta Puszczykowa na rok 2013 Nr 192/12/VI z dnia 18 grudnia 2012 r. 

4 komentarze:

 1. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie: udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Poznańskiemu....

  proszę niech mnie ktoś uszczypnie..... czy jutro rada miasta Puszczykowa nas sprzeda? powiatowi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdumiewająca jest uległość obecnego samorządu puszczykowskiego wobec starosty poznańskiego. Administracyjnie gmina jest niezależna i samodzielna i nie ma żadnej podległości ani wobec powiatu ani wobec województwa - to wynika z ustaw. Dobra współpraca między trzema szczeblami samorządu nie polega na ...uległości.
  Włodarze gminy mają ustawowy obowiązek przede wszystkim dbać o interesy mieszkańców i miasta . Czy Puszczykowo stać na pomoc finansową powiatowi jeśli od trzech lat mówi się mieszkańcom, że na nic nie ma pieniędzy i ogranicza lub likwiduje wiele rzeczy (np. lodowisko - zdrowie i radość dla mieszkańców), nie ma na rozbudowę szkoły? Taka jest polityka grupy NORMALNI - coraz mniej zrozumiała dla większości mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obecną kadencję zapamiętam jako czas okłamywania społeczeństwa. Te kukułcze jaja dostaliśmy wraz z oddaniem głosów na obecną ekipę. W 2014 bądźmy rozważniejsi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie odtrąbiono kolejny "sukces" była to budowa stadionu do lekkiej atletyki za 3,7 mln złotych. Ciekawa jest szczególnie bieżnia o bardzo typowej długości 300m. Jedyne co tam będzie można rozgrywać to biegi na100 i 110m p.pł Co do pozostałych konkurencji podobno ok.

  OdpowiedzUsuń