Szukaj na tym blogu

sobota, 30 listopada 2013

Osobowości Puszczykowa

Wspólnie z "Kurierem Puszczykowskim" zostaliśmy zaproszeni do uczestnictwa w organizacji spotkań z mieszkańcami naszego miasta w cyklu pod bardzo obiecującym tytułem "Osobowości Puszczykowa. Jego pomysłodawcą jest nasza stała współpracowniczka - Dorota Łuczak-Dydowicz. Zgodnie ze słynną zasadą Hitchcocka, która mówi, że film musi się rozpoczynać od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć, zaczynamy mocnym  wydarzeniem. Bohaterką pierwszego spotkania będzie słynna tenisistka Angelique Kerber, która nie tylko rozsławia nasze miasto, wygrywając mecze z najlepszymi zawodniczkami na świecie, ale założyła także Akademię Tenisową dla dzieci z naszej okolicy. Właśnie w siedzibie Akademii - w sobotę 21 grudnia, o godzinie 10.00 - odbędzie się spotkanie z dziewiątą tenisistką świata. Specjalnie z tej okazji do najnowszego "Kuriera Puszczykowskiego" dołączyliśmy wkładkę przygotowaną wspólnie przez redakcję bloga i gazety. Przez najbliższe tygodnie będziemy też publikować teksty poświęcone popularnej Angie na naszym blogu. Dziś krótkie wprowadzenie do cyklu autorstwa samej pomysłodawczyni.

Cykl spotkań "Osobowości Puszczykowa"
Dorota Łuczak-Dydowicz*

Puszczykowo to wyjątkowe miasto z wieloma zabytkowymi willami, których historię przybliżają nam Panowie Zbigniew Cichocki w „Portretach puszczykowskich domów” i Maciej Krzyżański w tekstach o historii Puszczykowa, publikowanych w "Kurierze Puszczykowskim" i na blogu "Zielone Puszczykowo".

Ale miasto to także ludzie.

I choć każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy, to tylko niektórzy mieszkańcy stają się ambasadorami Puszczykowa w Polsce i na świecie m.in. w dziedzinie sportu, sztuki czy nauki.

Poznajmy bliżej osobowości osób, których to miasto najbardziej inspiruje do tworzenia wielkich dzieł i osiągania sukcesów. Dowiedzmy się, w jaki sposób czerpią siły z tego urokliwego zakątka Wielkopolski. Co powinniśmy wspólnie chronić, aby to źródło inspiracji służyło im nadal?

Angelique  Kerber – dziewiąta zawodniczka światowego rankingu tenisistek WTA - powiedziała w jednym z wywiadów: „Puszczykowo to jedno z ulubionych i najważniejszych miejsc w moim życiu. Bardzo dobrze się tu czuję, panuje tu niesamowita atmosfera, to niesamowite miejsce, w którym jest wiele pozytywnej energii. Wielkopolskie powietrze i pobyt z rodziną dodają mi energii. Bardzo dużo czasu spędzam w Puszczykowie trenując przed wielkimi zawodami. W centrum tenisowym jest wszystko, czego mi potrzeba: siłownia, centrum odnowy biologicznej, cztery zamknięte korty i z twardą nawierzchnią na świeżym powietrzu.”

I właśnie do Centrum Tenisowego ANGIE - nazwę nadał kompleksowi sportowemu na Starym Puszczykowie Pan Janusz Rzeźnik na cześć wnuczki, zapraszamy Państwa na inaugurację cyklu spotkań OSOBOWOŚCI PUSZCZYKOWA – wstęp wolny.

Może spotkanie z Angie  Kerber zainspiruje kolejne osoby do dokonania wielkich rzeczy, pomoże odkryć pokłady energii i ujawni pasje tenisowe?

Chcielibyśmy, aby spotkania miało swoją kontynuację, chcemy lepiej poznawać dziedziny sukcesów naszych gości… Zachęcamy do dzielenia się swoimi pasjami, a także do zgłaszania kolejnych osobowości, z którymi warto zorganizować spotkanie.

*Dorota Łuczak-Dydowicz - pomysłodawczyni cyklu "Osobowości Puszczykowa", mieszkanka Puszczykowa od 15 lat, współpracowniczka "Kuriera Puszczykowskiego" i "Zielonego Puszczykowa", na naszym blogu pisze o edukacji, kulturze i sprawach społecznych.

3 komentarze:

  1. http://www.youtube.com/watch?v=l80eiTmGbnY

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo ciekawa inicjatywa:-) przyjdę na pewno

    OdpowiedzUsuń
  3. A może by tak zaprosić Anię Jagaciak albo Monikę ?. Może być bardzo fajna seria spotkań.

    OdpowiedzUsuń