Szukaj na tym blogu

środa, 27 listopada 2013

Jakim autobusem na Stare Puszczykowo?

W relacji z ostatniej sesji Rady Miasta Maciej Krzyżański wspominał o pozytywnych zmianach w puszczykowskiej komunikacji autobusowej. Dziś uzupełniamy tę informację, otrzymaliśmy bowiem bardziej precyzyjne informacje: 

1. Miasto podpisało umowę z firmą EKO-RONDO na wydłużoną trasę autobusu z Poznania do Puszczykówka przez Stare Puszczykowo (ulice: Jarosławska, Czarnieckiego, Studzienna), dla czterech kursów w każdym dniu roboczym. Przejazd na odcinku przez Stare Puszczykowo jest dla wszystkich Mieszkańców darmowy.

2. ZTM wydłużył trasę na Stare Puszczykowo, obejmującą ulicę Sobieskiego. Tam dzieci korzystają z darmowego przejazdu.

Prosimy uważać przy wsiadaniu do autobusów obu przewoźników. Różnice w taryfach są dość istotne. Należy mieć nadzieję, że kiedyś bałagan taryfowo-komunikacyjny zostanie uporządkowany, a system ujednolicony. Na razie bardzo trudno się w tym odnaleźć. 

3 komentarze:

 1. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi darmowymi przejazdami. Dlaczego akurat tam, a nie np. w centrum.Proszę o wyjaśnienie tej sprawy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tu chyba zaistniała pomyłka - jest w Puszczykowie rejon, gdzie autobusów nie ma (domy za lasem przy Wspólnej), więc mieszkańcy Starego Puszczykowa i tak mają się z czego cieszyć.
  Kolejna nieprzemyślana decyzja mogąca zantagonizować mieszkańców lub jedyne osiągnięcie radnych Bekasa i Jopka. Zbliżają się wybory czymś pochwalić się trzeba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak przypuszczałem, że jest to kiełbasa wyborcza radnych z okręgu Starego Puszczykowa.Nic dodać, nic ująć...

   Usuń