Szukaj na tym blogu

sobota, 28 czerwca 2014

W obronie drzew i przeciw murom - podpisz petycję!

Organizatorzy zbiórki podpisów w sprawie zablokowania wycinki drzew i budowy ekranów akustycznych wzdłuż modernizowanej linii kolejowej Poznań-Czempiń informują, że zebrali dziś już ponad 200 podpisów.

Czy z krajobrazu znikną kasztanowce, a pojawią się
wysokie ekrany akustyczne? Ilustracja: Mateusz Krześlak

Petycję będzie można podpisywać jeszcze jutro w kawiarni Mipretaka znajdującej się obok Muzeum Pracowni Arkadego Fiedlera. 

Podpisy można także zbierać samemu i przekazać podpisane listy do kawiarni. Petycja z formularzem do zbierania podpisów do pobrania tutaj. 


Już w poniedziałek petycja zostanie przekazana władzom miasta. 


Zachęcamy do poparcia akcji w obronie puszczykowskiego krajobrazu. 

8 komentarzy:

 1. Mamy już blisko 300 podpisów i to w jeden dzień - proszę jeszcze tylko o odrobinę mobilizacji. Jeszcze jutro zbieramy podpisy w Mipetrace - przekroczmy 500!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem przeciwny likwidacji przejścia przez tory na wysokości ul. Fiedlera. Odkąd pamiętam, tj. od dziecka można było tamtędy chodzić. Teraz Puszczykówko, Niwka zostanie praktycznie odcięta od Puszczykowa. Gdyż przejazd kolejowy na wysokości ul. 3 maja również zniknie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przejście na ul Fiedlera zostanie, ale będzie podziemne. Niestety wzdłuż torów w lesie będzie założona siatka i wybudowane podziemne przejscie dla zwierząt. Zostanie zasypane zabytkowe przejście podziemne w Puszczykowie. choć wpisane jest do ewidencji zabytków. Jednym słowem wszystko w naszym kraju jest chore, nie ma żadnej spojności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie do organizatorów zbiórki: czy burmistrz albo radni podpisali się pod petycją? Coś na ten temat wiadomo jakie jest ich stanowisko? Wydaje się, że w obliczu wyborów powinniśmy coś na ten temat wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisy radnych podjął się zebrać M.Krzyżański niestety wrócił z pustą kartką. W godzinach wieczornych stojąc przy wejściu zaczepiliśmy Przewodniczącego J.Szafarkiewicza i dał się przekonać do złożenia podpisu. Należą się zatem podziękowania za ten gest. Oświadczył że jemu również nie podobają się takie ekrany akustyczne.

   Usuń
  2. Przeczytałam wpisy na fb, jeden z nich bardzo niepokojący. Czy to prawda, że jeden z kandydatów na burmistrza nie chciał podpisać się pod petycją?

   Usuń
 5. Proponuję ufundować nagrodę i tytuł: FAJANSOWEGO STRUSIA !
  Dla polityków i urzędników którzy notorycznie odmawiają lub uchylają się od rozwiązywania poważnych problemów i nadużywają odpowiedzi: nie w moich kompetencjach, nie da się, nie wypada, nie teraz, za wcześnie lub za późno... A zajmują się p....dołami jak nazwy ulic, interpunkcyjne znaki rozporządzeń, wniosków, uchwał, etc. Albo milczą na każdy temat. Otwieramy listę?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chciałbym podziękować Annie, Radkowi i Markowi Oliwierowi Fiedlerom za udział i kreatywną rolę w ochronie naszego zielonego i tradycyjnego Puszczykowa.
  I namawiam do kontynuacji.
  Mieszkaniec podzielający te same poglądy.

  OdpowiedzUsuń