Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 23 czerwca 2014

Zobacz najodważniejsze dzieci świata w Puszczykowie!

Arktyka, Rosja
Rusza projekt Brave Kids w Puszczykowie. Już w piątek przyjeżdżają młodzi artyści z Maroka, Brazylii, Izraela i Rosji. To będzie święto sztuki, pełne radości, barw i entuzjazmu.

Idea projektu Brave Kids polega na spotkaniach młodych artystów pochodzących z różnych kultur, którzy wymieniają doświadczenia i umiejętności, a przez to rozwijają swoje talenty. - Sztuka to świetny sposób na międzykulturowy dialog, a także budowanie tolerancji i otwartości - mówi Anna Mieszała, koordynator Brave Kids w Puszczykowie.

28 czerwca, w ramach Dni Puszczykowa, w Centrum Animacji Sportu odbędzie się spektakl, w którym każda grupa zaprezentuje kulturę swojego kraju. Początek o godz. 14.40. Wstęp wolny.

Dźwięki Marakeszu, Maroko
Kogo zobaczymy? Grupa Living Your Dream z Brazylii przedstawi capoeirę - sztukę walki, która łączy w sobie taniec i akrobacje. Młodzi Marokańczycy z grupy Dźwięki Marakeszu zaprezentują rytuał przywoływania duchów przodków. Z kolei z Syberii przyjedzie grupa Arktyka, która przedstawi różne techniki gry na drumli, śpiew gardłowy i spektakle, które prezentują kulturę ludów Jakucji, jak na przykład "Baśń o niedźwiedzim przodku". Niezwykły jest zespół Ukuleles for Peace z Izraela. Występują w nim wspólnie młodzi Żydzi i Arabowie, a grają na hawajskich ukulelach, tworząc płaszczyznę porozumienia.

Living your dreams, Brazylia
Uczestnicy projektu Brave Kids będą na co dzień brać udział w warsztatach i improwizacjach artystycznych. Dzieci z Puszczykowa i okolic również będą mogły w nich uczestniczyć. 3 lipca odbędzie się pokaz półfinałowy Brave Kids w Puszczykowie. Młodzi artyści zaprezentują efekty swojej współpracy.

- Obserwowanie tych dzieciaków daje mnóstwo radości i energii. One potrafią zarazić entuzjazmem - dodaje Anna Mieszała. - Dla nas, mieszkańców Puszczykowa, Brave Kids to wyjątkowa atrakcja, możliwość poszerzenia swoich horyzontów, nabrania dystansu i otwartości do świata.

Tegoroczna edycja Brave Kids równolegle odbędzie się także w Warszawie, Wałbrzychu i Wrocławiu. Dzieci będą mieszkały w domach polskich rodzin. 11 lipca w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się wielki finał projektu. Na jednej scenie staną wszyscy młodzi artyści uczestniczący w Brave Kids.

Ukuleles for peace, Izrael
Więcej informacji o projekcie Brave Kids: www.bravekids.eu

Spektakl otwierający Brave Kids 2014 w Puszczykowie
Centrum Animacji Sportu, ul. Kościelna 7
28 czerwca, godz. 14.40
Wstęp wolny. Przyjdź i zobacz najodważniejsze dzieci świata - zapraszamy!

1 komentarz:

  1. Świetnie, że w tym roku Dzieciaki będą miały okazje pokazać się na Dniu Puszczykowa, oby tylko deszcz nie spowodował małego zainteresowania - naprawdę warto zobaczyć inna kulturę w wydaniu takich szczerych serc.

    OdpowiedzUsuń