Szukaj na tym blogu

czwartek, 9 stycznia 2014

Puszczykowo kibicuje Angie!

Dorota Łuczak-Dydowicz*

Jeszcze mamy w pamięci wspaniałe spotkanie z Angelique Kerber w przedświąteczną sobotę 21 grudnia 2013 roku w Centrum Tenisowym ANGIE w Puszczykowie, gdzie życzyliśmy Angie sukcesów na kortach świata w Nowym Roku a już jutro to życzenie ma szansę się spełnić. 

Trzymajmy mocno kciuki, bo jutro Angie powalczy o pierwszą wygraną w 2014 roku w turnieju tenisowym WTA Tour Apia International na twardych kortach w Sydney w Australii. 

Angie dotarła do dziewiątego finału w karierze, pierwszego w Australii. W piątek 10 stycznia br. powalczy o swój czwarty tytuł (Paryż i Kopenhaga 2012 oraz Linz 2013) z kwalifikantką Cwiełaną Pironkową (107 WTA) z Bułgarii. 

„Myślę, że w chwili obecnej gram bardziej agresywnie niż kilka miesięcy temu. Staram się realizować plan taktyczny od pierwszego punktu w meczu i to działa”, mówiła po zwycięstwie w półfinale z Amerykanką Medison Keys. 

W zeszłym roku Angie doszła do półfinału w Sydney, dziś jest w finale, jutro powalczy o tytuł WTA Tour. 

Oglądaj mecz finałowy turnieju WTA w Sydney w piątek 10 stycznia br. o godz. 9.30 w TVP Sport i trzymaj kciuki za zwycięstwo Angie! 

W niedzielę 12 stycznia br. Angie znowu zagości w Puszczykowie. Tym razem podczas koncertu WOŚP (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy) w Bibliotece Miejskiej Centrum Animacji Kultury. Tego dnia w dobre ręce trafi rakieta tenisowa i inne przedmioty, na których Angie złożyła swój autograf podczas grudniowego spotkania. Na wszystkich zainteresowanych i fanów Angie czekamy w najbliższą niedzielę w BMCAK od godz. 14.00. 

*Dorota Łuczak-Dydowicz - członkini redakcji bloga "Zielone Puszczykowo", pomysłodawczyni cyklu spotkań "Osobowości Puszczykowa", który został zainaugurowany grudniowym spotkaniem z Angelique Kerber.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz