Szukaj na tym blogu

niedziela, 5 stycznia 2014

Angelique Kerber spotkała się z mieszkańcami Puszczykowa

Maciej Krzyżański*

W sobotę 21 grudnia 2013 r. odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Osobowości Puszczykowa”. Jego pomysłodawczynią jest stała współpracowniczka Zielonego Puszczykowa i Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa - Dorota Łuczak-Dydowicz. Spotkanie odbyło się w Centrum Tenisowym „Angie”. Pierwszą bohaterką cyklu została światowej sławy tenisistka Angelique Kerber, której imię zdobi nazwę ośrodka.

Angelique Kerber i prowadząca spotkanie
Dorota Łuczak-Dydowicz. Fot. Anna Filipiak
Trybuny wypełniły się do ostatniego miejsca. Dzieci zajęły stopień tuż przy kortach, żeby ustąpić miejsca dorosłym. Wszyscy czekali z niecierpliwością na sportsmenkę. Po chwilowym opóźnieniu przyszła Angelique Kerber. Spotkanie rozpoczęła Dorota Łuczak-Dydowicz, która przestawiła postać słynnej tenisistki oraz historię Akademii Tenisa. Następnie głos zabrał szef Akademii Tenisowej Angie Henryk Gawlak, który przedstawił karierę Angelique Kerber od dzieciństwa do chwili obecnej. Podkreślał, że tylko ciężka praca doprowadziła do tak wielkich sukcesów. Powiedział również, że jest ona obywatelką polską z polskim paszportem – choć podczas zawodów tenisowych reprezentuje naszego zachodniego sąsiada. 

Po tej części spotkania wszyscy zebrani mogli zadać pytania Angelique Kerber. Wśród pytających byli śledzący poczynania sportowe jak i małe dzieci zaczynające przygodę z tenisem. Jak się okazało Angelique Kerber pracowała nad swoją karierą od trzeciego roku życia. Musi ćwiczyć regularnie, co nie jest łatwe. Jak sama mówiła, to wszystko wygląda dobrze na ekranie telewizora czy na meczu, jednak dojście do wysokiej kondycji kosztuje bardzo dużo wysiłku. Głos zabrali również wielcy fani, zachwyceni karierą Angie. Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe zaprosiło tenisistkę do wzięcia udziału w plebiscycie na puszczykowskiego sportowca 2013 roku. Zaproszenie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem. 

Krzysztof J. Kamiński i Gabriela Ozorowska wręczają
puszczyka od mieszkańców i współorganizatorów.
Fot. Anna Filipiak
Na zakończenie liczni przedstawiciele społeczności puszczykowskiej wręczyli zawodniczce upominki. Najbardziej cennymi pod względem historycznym prezentami były zabytkowe rakiety tenisowe oraz legitymacja podpisana przez pradziadka Angelique Kerber - w latach 50. zdolnego poznańskiego tenisistę. Przekazał je Zbigniew Ziółkiewicz – mieszkaniec Puszczykowa. W imieniu mieszkańców i współorganizującego spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa wystąpili Krzysztof J. Kamiński i Gabriela Ozorowska, którzy wręczyli Angelique Kerber puszczyka wykonanego przez lokalnego artystę Krzysztofa Niewczyka. Upominki wręczyli również przedstawiciele biblioteki, władz miejskich Puszczykowa i Mosiny. 

Angelique Kerber udzieliła wywiadu telewizji i pozowała do fotografii z licznymi fanami. Dla każdego starczyło czasu. Następnie udała się do holu, gdzie przygotowane było stanowisko z piłkami, fotografiami i numerami specjalnego dodatku do "Kuriera Puszczykowskiego". Każdemu zainteresowanemu Angelique Kerber dawała autograf, a chętnych nie brakowało. Wszyscy byli zadowoleni ze spotkania ze światowej sławy tenisistką. Szczególne podziękowania należą się Dorocie Łuczak-Dydowicz, pomysłodawczyni i inicjatorce spotkania. Mieszkańcy Puszczykowa mieli niepowtarzalną szansę poznania niezwykle utalentowanej osoby zamieszkującej i reprezentującej nasze zielone miasto. Miejmy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieć szansę na kolejne spotkania z tak fantastycznymi osobowościami. 

Angie podpisuje rakietę, którą będzie
można kupić podczas finału WOŚP
w BM CAK. Fot. Anna Filipiak
W najbliższym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 12 styczna 2014 roku o godzinie 14 w budynku Biblioteki Miejskiej Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie, będą licytowane przedmioty podpisane przez Angelique Kerber. Występy jakie będą odbywać się na imprezie, będą przeplatane licytacjami. Wszystkie uzyskane w ten sposób pieniądze pójdą na pomoc dla chorych dzieci i Seniorów. Zachęcam więc do przybycia na wielki finał i wzięcia udziału w licytacji.

*Maciej Krzyżański - puszczykowski historyk, członek redakcji bloga "Zielone Puszczykowo", współpracownik "Kuriera Puszczykowskiego". 

Rozmowę z Angelique Kerber na temat jej związków z Puszczykowem nakręciła także Telewizja WTK


Spotkanie z Angelique Kerber zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Sportowe Akademia Tenisowa "Angie" oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa. Patronat medialny nad imprezą objął blog "Zielone Puszczykowo" oraz "Kurier Puszczykowski". 

Więcej o karierze i dokonaniach Angelique Kerber można przeczytać w tekstach, które powstały na potrzeby specjalnej wkładki promującej spotkanie. Są one też dostępne na naszym blogu:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz