Szukaj na tym blogu

wtorek, 14 stycznia 2014

Puszczykowski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Maciej Krzyżański*

W niedzielę 12 stycznia 2014 roku odbył się Bibliotece Miejskiej Centrum Animacji Kultury w Puszczykowie wielki Finał WOŚP. Jak co roku można było się cieszyć z wielkiego święta dobroczynności. Nie można zapomnieć, że pieniądze zebrane przez fundację trafiają do najbardziej potrzebujących czyli dzieci i seniorów. Samo święto mobilizuje ludzi do pokazywania naturalnych talentów, które w tym wyjątkowym dniu mogą posłużyć do czynienia dobra.

Podczas Finału wystąpiło wielu mieszkańców Puszczykowa pokazując swoje niezwykłe umiejętności. Odbył się pokaz baletowy dzieci pod opieką artystyczną Margot Lampy – Słabosz oraz można było obejrzeć występ dzieci pod tytułem „Tańczące Brzdące”, który był pod opieką artystyczną FITART. Bardzo ciekawym był międzypokoleniowy pokaz uczestników warsztatów gitarowych pod kierownictwem Carlosa Ramireza. Można było jeszcze zobaczyć taneczny występ dzieci pod opieką Adriana Rzetelskiego, występ uczniów Szkoły Podstawowej nr2, spotkać się z piosenką rosyjską. Część tą kończył dynamiczny pokaz samby, zapowiedziany przez Dorotę Łuczak-Dydowicz. Jak można było się dowiedzieć jest to wstęp do serii spotkań z kulturą Ameryki Południowej, które mają odbyć się w roku 2014. Warto nadmienić, że puszczykowska Ochotnicza Straż Pożarna zorganizowało pokaz ratownictwa medycznego.

Pomiędzy występami odbywała się aukcja licznych fantów oddanych przez społeczność i firmy puszczykowskie. Prowadzącymi byli Martyna Rubinowska i Maciej Kautz. Można było kupić liczne ciekawe rzeczy takie jak gadżety WOŚP, kremy, korale, sprzęt elektroniczny, obrazy, czajnik, kalendarze etc. Podczas ostatniego spotkania z osobowością Puszczykowa, Angelique Kerber przekazała gadżety z autografem (rakieta, koszulka, daszek na głowę). Cieszyły się one wielką popularnością wśród licytujących. Warto przypomnieć, że pomysłodawczynią cyklu „Osobowości Puszczykowa” jest Dorota Łuczak-Dydowicz, a patronat nad imprezą ma Zielone Puszczykowo, Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa oraz Kurier Puszczykowski.

Gwoździem programu był występ rewelacyjnych puszczykowskich zespołów BILOKACJA i GRASS MACHINE. Szkoda tylko, że dzisiaj nie funkcjonuje salka prób, dzięki której można było zaobserwować w przeszłości wysyp zespołów pochodzących i reprezentujących Puszczykowo. Imprezę obsługiwał personel BM CAK oraz dwudziestu dwóch oddanych wolontariuszy. Szefem sztabu była Magdalena Płachta, która świetnie wywiązała się ze zadania W tym roku w Puszczykowie zebrano – jak informuje organizator 18 647,94 zł. + waluta obca + 16 euro + dwie złote obrączki. Należą się wielkie podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w tak wspaniałą obywatelską akcję.

*Maciej Krzyżański - historyk, członek redakcji bloga "Zielone Puszczykowo".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz