Szukaj na tym blogu

wtorek, 14 stycznia 2014

Dyskusja o marketach w Radiu Merkury

Dziś, 14 stycznia 2014 roku, o godzinie 21.05 na antenie poznańskiego Radia Merkury w audycji "Rozmowy po zachodzie" odbędzie się dyskusja burmistrza Andrzeja Balcerka z mieszkańcami protestującymi przeciw planom budowy dużych obiektów handlowych w Puszczykówku. W dyskusji prowadzonej przez Rafała Regulskiego weźmie także udział przedstawiciel naszej redakcji. Zapraszamy do słuchania audycji i zadawania pytań jej uczestnikom.

26 komentarzy:

 1. Z ogromnym niesmakiem słuchałam wczorajszej audycji w Radio Merkury. Ogromna szkoda,że wśród nas są mieszkańcy nie doceniający dobrodziejstwa zamieszkiwania w mieście-ogrodzie. Nieważne gdzie, nieważne,że między cudzymi ogrodami, ważne, "żebym miała tańszy towar". Z taką argumentacją trudno dyskutować. Niestety, po raz kolejny, Pan Burmistrz Balcerek, dał jasny przekaz -
  "dla mnie są ważni inwestorzy, a miasto, jako takie mnie nie interesuje".
  Dziękuję Pani Marii Popławskiej i Panu Krzysztofowi Kamińskiemu za to, że próbowali po raz kolejny bronić naszego miejsca zamieszkania przed szkodliwymi działaniami władz samorządowych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie popadałabym w rozpacz - ludzie mają zróżnicowane poglądy i mają do tego prawo, dzisiaj trendy są takie, że nasze społeczeństwo chciałoby podjechać samochodem najlepiej od razu po sam główny ołtarz w kościele byleby nie przejść parę metrów - potrzeba ruchu dla wielu nie istnieje. A poza tym tak uważają ludzie, którzy pod swoim domem nie chcą marketu tylko...dalej od nich byle taniej o 5 groszy.
  Na pociechę proszę przeczytać tekst w dzisiejszej gazecie wyb. pl, z najnowszych badań brytyjczyków wynika, że bardziej zadowoleni z życia są ludzie, którzy ...mieszkają w okolicy zieleni- parku, lasu. Przecież to prawda znana od lat.
  Ja chciałabym tylko żeby władza wybrana demokratycznie przez mieszkańców szanowała ich zdanie i korzystała z mądrych argumentów w zarządzaniu - brak konsultacji ze społecznością to duży błąd w Puszczykowie. W Rokosowie aktualnie prowadzone są szkolenia nt. konsultacji społecznych - polecam p. burmistrzowi i radnym! Jeszcze się przyda taka wiedza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co z tymi którzy chcą marketu? Jak władza ma się do nich ustosunkować? Już przecież była przeprowadzana opinia społeczna miasta i około 70% mieszkańców opowiedziało się "za" budową marketu na ul.Magazynowej. Jeśli przeprowadzimy referendum to będzie wiążące i co wtedy?

   Usuń
  2. Wszystko rozbija się o lokalizację!!!!
   Ale jeśli Pan/i tego nie rozumie, to proszę podać swój adres, wówczas przeprowadzimy referendum i może okaże się, ze wybudują władze obok Pana/i markecik. I wtedy może Pan/i grilla robić na dymie z rur wydechowych (tanio!!), i w kapciuszkach pójść po o 20 groszy tanie masło. Same korzyści !!! Tylko jak tabuny samochodów rozjadą Panu/i dziecko, to proszę mieć pretensje do siebie.

   Usuń
  3. Proszę podać przykład rozjechanego dziecka przy którym sklepie w Puszczykowie zostało przez ostatnie lata przejechane? Tabuny samochodów pod kościołami jakoś dzieci nie rozjeżdzają?

   Usuń
  4. do anonimowy z 14:49
   Dawno nie czytałem tak głupiej wypowiedzi. Lepiej myśleć przed szkodą, ale czasami wolą być przed i po szkodzie głupi ( to cytat literacki, a nie obraza kogoś :)

   Usuń
  5. Do Anonimowego z godz.14.49 wyjątkowo bzdurna wypowiedź.
   Szkoda czasu na jej komentowanie.

   Usuń
 3. Przy podejmowaniu decyzji nasze MUSZĄ kierować się dokumentami strategicznymi miasta, po to za miejskie pieniądze zostały utworzone /przypomnę prawie dwuletnią pracę komisji statutowej p.Czyża nie nad utworzeniem statutu, tylko nad wprowadzeniem poprawek do istniejącego/

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba burmistrza trzymać za dane wczoraj publicznie słowo, że wnikliwie przyjrzy się wszystkim uwagom do planu zagospodarowania przestrzennego przesłanym przez mieszkańców. Miasto to przecież MY - mieszkańcy, a burmistrz nieustająco podkreśla, że działa w interesie miasta!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszymy to przynajmniej od roku i nic się od tej pory nie zmieniło. Wszystkie nasze argumenty odbijają się jak od ściany. Już nie mam złudzeń , co do tego kto wygra w starciu 'inwestorzy - mieszkańcy '.

   Usuń
 5. Nie ludźcie się, burmistrz mówi tak za każdym razem. Mówić to jedno, a robi zawsze to co postanowił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze do niedawna się łudziłam - dzisiaj już jestem pewna, że te markety będą. Uwagi mieszkańców będą stanowić jedynie możliwość wniesienia poprawek "kosmetycznych" do istniejącego planu. Znika meritum sprawy - te markety wógóle nie powinny tu powstać.Nie jest to miejsce dla tego typu obiektów - ich wybudowanie zniszczy nieodwracalnie dotychczasową egzystencję mieszkających tu ludzi.

   Usuń
  2. Apelujemy do wszystkich Radnych, którzy mają w sobie choć trochę empatii i zrozumienia dla mieszkańców - przyjdżcie do nas na ul Dworcową, Moniuszki, Solskiego , Kościuszki , porozmawiajcie z nami, zobaczcie, jak żyjemy , pokażemy Wam miejsca, których dotyczy teren przeznaczony pod markety, a wówczas będziecie mogli zagłosować zgodnie ze swoją wiedzą i własnym sumieniem. Czekamy na Was!

   Usuń
 6. Jeśli radni będą głosować 'tak' dla przedstawionego planu zagospodarowania przestrzennego prezentowanego na ostatnim zebraniu otworzą szeroką furtkę dla inwestycji w każdej wolnej przestrzeni pomiędzy posesjami.

  OdpowiedzUsuń
 7. Burmistrzowskie 'Szanowani Państwo' to słowa bez pokrycia...nie wie co to znaczy.

  OdpowiedzUsuń
 8. A czy zauważyliście "Szanowni Państwo", że wczoraj Balcerek przypomniał sobie, że pracował w sklepie rzeźnickim? Tzn. jak stwierdził wczoraj: był właścicielem. A jeszcze kilka dni temu tego nie pamiętał. Może ma kłopoty z pamięcią?

  OdpowiedzUsuń
 9. To naprawdę w tej sprawie nie jest istotne . Walczmy o miasto, nie z pojedyńczą osobą , choćby była burmistrzem!

  OdpowiedzUsuń
 10. złośliwe komentarze zaiste są nie na miejscu . Jestem pełna uznania dla pani Marii Popławskiej - niewielu jest wśród krytykujących miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - osób tak zorientowanych w tym planowanym przez Urząd przedsięwzięciu! Gratuluję Pani Mario. O takie właśnie podejście i dyskusję merytoryczną chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dlaczego grupa "Obrońców Krzyża" będzie całemu miastu dyktować warunki, przecież słyszeliśmy w audycji także głosy za!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak Pan/Pani chce do problemu supermarketów mieszać politykę to oczywisćie Pani/Pana prywatna sprawa, ale Mieszkańcy, którzy przyszli na zebranie z Burmistrzem 8 stycznia z polityką nie mieli nic wspólnego. Po prostu bronili prawa do godnego życia , statutowo gwarantowanego przez miasto Puszczykowa. Jeśli się tego nie rozumie to prosimy nie zabierać głosu bo to po prostu żenujące i nie na temat, a nawet obraźliwe. Odsyłamy do ostatniego tekstu pana Marcina Mutha , przyda sie trochę wiedzy merytorycznej.
   Mieszkańcy obecni na zebraniu,

   Usuń
  2. Wyjątkowo durna wypowiedź ! Proszę pofatygować się na posiedzenia Rady Miejskiej - tam będzie się Pan/ Pani mógł/ mogła/ wypowiedzieć - otwarcie, bez chowania się za anonimowością. Mieszkańcy walczący o godne warunki do życia to Obrońcy Krzyża? A co krzyż ma do tego? Coś się komuś pomieszało! W głowie!

   Usuń
  3. Nie wiedziałam, że nasza miejscowość zmieniła nazwę na "Krzyż".
   Od kiedy?

   Usuń
 12. Bolesnym "krzyżem" jest market za płotem. Obroną idei marketyzacji jest urząd i inwestorzy. Obrońcy krzyża.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy brak argumentów pozostaje agresja i inwektywy . Ot co!

   Usuń
 13. Panie Burmistrzu - po jednej stronie ma Pan mieszkańców, którzy walczą o prawo do godnego życia, po drugiej inwestorów i ich zwolenników, którzy chcą zniszczyć nasze Miasto. Kogo Pan wybierze?

  OdpowiedzUsuń