Szukaj na tym blogu

piątek, 17 stycznia 2014

Sportowe Puszczykowo

Puszczykowo to wymarzone miejsce do uprawiania sportu. Wiedzą to wszyscy, którzy spędzili tu choć jeden dzień. Nie brakuje w naszym mieście amatorów sportu, ale śmiało można także powiedzieć, że roi się od zawodowych mistrzów sportu. 

Niektórzy, jak Anna Jagaciak, Angelique Kerber czy Wojciech Szkudlarczyk trafiają na pierwsze strony gazet nie tylko w Polsce, inni, startujący w mniej popularnych dyscyplinach, są nieco mniej znani, ale osiągają sukcesy porównywalne, a nawet większe od wyżej wymienionych.  Jak skrupulatnie wyliczył "Głos Wielkopolski" wśród puszczykowskich sportowców jest 5 mistrzów świata, 5 mistrzów Europy oraz 15 mistrzów Polski.

Na świetny pomysł wpadło Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe, które postanowiło zorganizować plebiscyt na Sportowca Roku 2013 w Puszczykowie. Każdy może zagłosować na jednego z kandydatów posługując się prostą aplikacją. 

Wyniki zostaną ogłoszone na Puszczykowskiej Gali Sportu, która odbędzie się 18 stycznia 2014 roku w HOT-elarni na Starym Puszczykowie. Dziś podano, że w plebiscycie prowadzi badmintonista Wojciech Szkudlarczyk, ale głosować można do godziny 12.00 w sobotę (przez ostatnie dni wyniki będą utajnione) na fanpage'u PTS.

Patronat nad imprezą objął m.in. współpracujący z naszym blogiem "Kurier Puszczykowski". My również kibicujemy tej inicjatywie i życzymy wszystkim sportowcom i uczestnikom balu świetnej zabawy.



2 komentarze:

 1. To świetny pomysł PTS-u! Pogratulować! W Puszczykowie rzeczywiście dużo sportowców. To miasto powinno się rozwijać turystycznie, rekreacyjnie, sportowo.
  Mamy przecież super korty tenisowe w ANGIE na Starym Puszczykowie.
  Dobrze, że mogą z nich korzystać ludzie w każdym wieku.
  Miłej zabawy na Gali!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gala była świetna, bardzo dobrze się bawiliśmy. Wszystkim dopisywały humory, pogodna atmosfera, można było oderwać się od zabieganej rzeczywistości.
  Panie eleganckie dodawały dobrego klimatu.
  Gospodarze serdeczni. Co roku powinien być taki plebiscyt, skoro Puszczykowo sportem stoi a mieszkańcy nawet nie wiedzą jakie są wśród nas talenty!
  Dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń