Szukaj na tym blogu

wtorek, 14 maja 2013

Zbieramy podpisy w obronie CAK


Od niedzieli krążą po Puszczykowie listy, na których można się podpisać w obronie Centrum Animacji Kultury. Przyłączamy się do tej akcji i zachęcamy do pobierania listu protestacyjnego oraz formularza podpisów. 

List protestacyjny można pobrać przez ten link: 
https://docs.google.com/file/d/0B7kXZpFYmlqDSzhicHRZd3Q1clE/edit?usp=sharing

Zachęcamy do wydrukowania dokumentu i zbierania podpisów wśród znajomych i przyjaciół. Listy z podpisami można dostarczać do siedziby "Kuriera Puszczykowskiego" przy ul. Grunwaldzkiej 7 oraz do sklepu Terravino przy ul. Poznańskiej 28A. 

Warto podkreślić, że organizatorzy protestu nie lekceważą potrzeb Szkoły Podstawowej nr 1 oraz dzieci do niej uczęszczających. Wręcz przeciwnie, od dawna popieramy starania szkoły o rozbudowę i nadal będziemy domagać się wyjaśnień, dlaczego radni przeznaczyli pieniądze zapisane na ten cel - na zakup budynku zwanego "Grzybkiem".

Tekst listu protestacyjnego:


NIE  rozbijajcie  CENTRUM  ANIMACJI  KULTURY!!!

                                                      List protestacyjny

Pan Andrzej Balcerek                                                                                Pan Zbigniew Czyż   
Burmistrz Miasta                                                                          Przewodniczący Rady Miasta
                                                
Szanowni Państwo,
Stanowczo sprzeciwiamy się niszczeniu ważnej dla mieszkańców Puszczykowa instytucji – CENTRUM  ANIMACJI  KULTURY. Zaproponowany przez władze miasta projekt przebudowania sal służących różnorodnym celom kulturalnym na sale lekcyjne uważamy za dewastację i niegospodarność. Rozbicie funkcji Centrum Animacji Kultury na kilka budynków jest jednoznaczne z końcem istnienia zintegrowanego centrum kultury, którego inne miasta nam zazdroszczą.  
                                                                                        Puszczykowo, maj 2013


Więcej o sytuacji w naszych tekstach:

12 komentarzy:

 1. Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Zbieracie Państwo podpisy, aby nie przenosić Centrum Animacji Kultury w kilka miejsc. Ale w dzisiejszym Kurierze Puszczykowa jest artykuł, że tylko biblioteka będzie przeniesiona na rynek. Naprawdę nie wiem o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurier powstawał po KEKiS-ie kwietniowym (cykl druku swoje trwa) i przedstawia stan wiedzy po tamtym KEKiS-ie. W tzw. międzyczasie pomysły włodarzy znowu się zmieniły. I tak oto stan rzeczy jest nastepujący:
  1. Szkoła podstawowa nr 1 zostaje w swoim budynku, Gimnazjum się wyprowadza.
  2. Gimnazjum dostaje cały budynek tzw. "starej szkoły".
  3. Akademia Seniora przeprowadza się na wydzielone 200 m2 SP1 na parterze (2 sale) plus korytarz, z którego wydzielone zostaną toaleta i pokój socjalny.
  4. Biblioteka i CAK mają zostac przeniesione do budynku na Rynku.
  Tak zadecydowali radni i nikogo nie chcą słuchać :-( Tzn. udają, że słuchają, A I TAK ROBIĄ SWOJE :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację. Ale może trzeba było do Kuriera wstawić małą wkładke, która by to dokładnie wyjaśniała, bo sądzę, wiele osób nie wie co się dzieje.

   Usuń
 3. Proponuję wystosować odpowiedni list protestacyjny do Starosty Poznańskiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. List do Starosty będzie tak samo skuteczny, jak ten wysłany na Berdyczów.

  OdpowiedzUsuń
 5. W najbliższym czasie (19.05) odbyć ma się piknik parafialny na terenie przy kościele, może warto pozbierać na nim podpisy ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry pomysł z tym piknikiem na pewno będzie dużo chętnych do podpisu.

   Usuń
 6. Taki ładny znak graficzny jest w tekście. Proponuję wydrukować go w różnych wariantach i umieszczać na słupach ogłoszeniowych, przystankach, etc.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Dobro dzieci i okazja na Allegro" - dobry tytuł! Tylko jedna uwaga, konstrukcja budynku oglądana przez szybę wydaje się być prosta acz solidna. Moje obawy bardziej budzą ściany osłonowe, to znaczy powiązanie tak wielkich tafli szkła z drewnianym rusztem (para szachulca) czy w wyniku pracy drewna nie powstaną naprężenia powodujące pękanie szyb. Ale zastrzegam się że to tylko wątpliwości. Generalnie jest to budynek mały, przez przeszklenie parteru trudny w jakiejkolwiek meblowej aranżacji. Nie wiem gdzie oni widzą tą bibliotekę? Na piętrze czy na parterze? Jak na piętrze to jak tam emeryci będą się wspinać? a jak na parterze to jak tam jakiekolwiek regały poustawiać? Czy książki mogą być wystawione na promienie słoneczne? Czy można usiąść w szklarni czytelni i skupić się nad książką (?) gdzie wokół krążą jak w ukropie do Biedrony? Jak wstawi się tam regały to czy miejsce na cokolwiek innego starczy?
  Kiedykolwiek idę do biblioteki to widzę wiele dzieci i młodzież, mogą łatwo wejść na przerwie lub zaraz po lekcjach. Proponowane oddalenie od szkół nie wiem co uzasadnia bo na pewno nie dobro dzieci!
  Tych pytań można mnożyć. Moim skromnym zdaniem ten budynek na domową bibliotekę jest już mały. Jedyny racjonalny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to Galeria Miejska (chodzi o sztukę) i punkt Info. Natomiast jedyne honorowe wyjście to przyznanie się do błędu i sprzedaż z zyskiem lub ewentualnie wieloletnia dzierżawa. Ratusza bym nie chciał bo wkrótce zmieni się ekipa władzy?

  OdpowiedzUsuń
 8. Doskonały dodatek, oby tylko został odczytany przez mieszkańców...

  OdpowiedzUsuń
 9. Nic nie będą przenosić bo sześciolatki nie pójdą do szkoły. Bedzie referendum i ustawa nie wejdzie w życie.Wystarczy tylko 500tyś. podpisów pod zbiorowym wnioskiem. Swoje poparcie mozna oddac w sklepie z bielizną,ul. Poznańska 75i oraz w InPoście lub wydrukowac formularz ze strony www.rzecznikrodzicow.pl i samemu zbierac podpisy.

  OdpowiedzUsuń
 10. http://www.rzecznikrodzicow.pl/

  RODZICOM JUŻ UDAŁO SIE ZMUSIĆ WŁADZE DO REAKCJI. BARDZO IM ZA TO DZIĘKUJĘ!!!!! A nam Puszczykowianom życzę i takiej wiary w słuszna sprawę i takiej konsekwencji.

  OdpowiedzUsuń