Szukaj na tym blogu

sobota, 8 marca 2014

Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa w Pałacu Prezydenckim

Burmistrz Andrzej Balcerek, prezes SPP Gabriela
Ozorowska i  kierownik Referatu Infrastruktury UM Barbara
Mulczyńska reprezentowali Puszczykowo
na uroczystej gali w Warszawie.
Gabriela Ozorowska*

Z radością przyjęliśmy nominację do Nagrody SUPER SAMORZĄD 2013 .

Tym większą, gdyż otrzymaliśmy ją w 15 –tą rocznicę działalności Stowarzyszenia, przypadającą w bieżącym roku. Nie jest to co prawda sama Nagroda ale przyznane wyróżnienie – pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – jest dla nas dużą satysfakcją i wyzwaniem, że możemy zrobić jeszcze więcej. 

Nagroda SUPER SAMORZĄD jest przyznawana w ramach ogólnopolskiej akcji „masz głos, masz wybór” za wykonanie konkretnego zadania angażującego zarówno mieszkańców jak i władze lokalne. Stowarzyszenie Przyjaciół Puszczykowa w ramach tzw. inicjatywy lokalnej rozpoczęło budowę placu zabaw i rekreacji, którego uroczyste otwarcie miało miejsce w lipcu 2013. Jest to inwestycja rozwojowa – będziemy doposażać plac zabaw w kolejne urządzenia zabawowo-rekreacyjne przez najbliższe lata. 

Cieszy nas, że wspólnie zrobiliśmy coś dobrego: plac zabaw i rekreacji podnosi jakość życia mieszkańców Puszczykowa. Dlatego też wspólnie z Burmistrzem Miasta Andrzejem Balcerkiem i Panią Barbarą Mulczyńską – kierownikiem Referatu Infrastruktury UM odebraliśmy Nominację podczas uroczystej Gali w Pałacu Prezydenckim w Warszawie w dniu 28 lutego 2014 , a wręczył ją prof. Jerzy Stępień, b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego, jeden z ojców reformy samorządowej.

Gala zgromadziła organizacje pozarządowe i władze samorządowe z całej Polski ; obecność wielu młodych ludzi działających dla dobra wspólnego napawa nadzieją na kontynuację budowy społeczeństwa obywatelskiego.

Organizatorem Gali była Fundacja im. Stefana Batorego, która przygotowała doskonały program dla uczestników – było jeszcze zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego, pobyt w Centrum Nauki Kopernik; a w części roboczej dla organizacji pozarządowych debata oksfordzka i warsztaty podsumowujące współpracę „jak to robią inni?”.

*Gabriela Ozorowska - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa, radna I kadencji (1990-94), radna powiatowa i członek Zarządu Powiatu (1998-2002), inicjatorka stworzenia placu zabaw zbudowanego wspólnymi siłami społeczników i władz miejskich. 

2 komentarze:

  1. Dla wszystkich matek i ojców tego sukcesu - wielkie brawa!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gratulacje dla całego Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa (świetny rocznicowy zbieg okoliczności). Oby takich wspólnych z władzą samorządową przedsięwzięć było w naszym mieście więcej !!!! Można jak widać działać mądrze RAZEM !

      Usuń