Szukaj na tym blogu

środa, 26 marca 2014

Zaproś Brave Kids do siebie!

Fot. Piotr Kuna
Chcesz gościć u siebie w domu młodych przedstawicieli różnych kultur i narodowości? Przyjdź 2 kwietnia na spotkanie informacyjne i dowiedz się więcej! W Puszczykowie startuje właśnie rekrutacja rodzin do projektu Brave Kids.

Mieszkańcy Puszczykowa i okolic będą mogli włączyć się w niesamowity świat odważnych dzieci z całego świata. Jak? Przyjmując Brave Kids do swojego domu na dwa tygodnie. To doświadczenie niezwykłe. Goszcząc w swoich domach dzieci z Brazylii, Portugalii Izraela czy Syberii, poznajemy ich kulturę, poszerzamy swoje horyzonty i otwieramy się na siebie wzajemnie – mówi Anna Mieszała, koordynatorka Brave Kids w Puszczykowie.

Brave Kids to program edukacyjny integrujący dzieci różnych kultur, wyznań i narodowości. Ideą przedsięwzięcia jest wyzwalanie z ograniczeń społecznych. Cel realizuje się poprzez spotkania dzieci wielu środowisk i tradycji. Często pochodzą one z terenów dotkniętych ubóstwem, ale także z krajów zachodnich borykających się z problemami współczesnego świata. Posiadanie tabletu i smartfona też może usuwać dzieci na margines – samotności, nieśmiałości. Dlatego odważne dzieci niezależnie od kraju pochodzenia komunikują się w jednym języku – sztuki. To ona stanowi podstawę otwartego, międzynarodowego dialogu – mówi Anna Mieszała. W czasie projektu odważne dzieci będą uczestniczyły m.in. w warsztatach artystycznych i pokazach. 

Fot. Sławomir Przerwa
Brave Kids 2014 w Puszczykowie zainauguruje pokaz filmu „Brave Kids – Dzieci Świata” w reżyserii Katarzyny Kowalskiej. Ten dokument pokazuje wszystkie etapy projektu, od zgłoszenia się rodzin goszczących przez intensywny czas pobytu dzieci aż po ich wyjazd, który nie oznacza wcale końca tej przygody. Brave Kids to doświadczenie, które zmienia całe życie! Dlatego tym bardziej się cieszymy, że instytucje takie jak Samorząd Województwa Wielkopolskiego wspierają przedsięwzięcie – mówi Anna Mieszała. 

Uroczysta projekcja filmu rozpocznie się 2 kwietnia o godz. 18:00 w HOT_elarnii. Na wstępie koordynatorzy Brave Kids opowiedzą o tegorocznej edycji projektu. Po pokazie filmu będzie czas na pytania publiczności oraz dyskusję. Wtedy też będzie można zgłosić się do programu. 

W 2014 roku Brave Kids potrwa od 20 czerwca do 4 lipca 2014 r. Projekt równolegle odbędzie się także w Warszawie, Wałbrzychu oraz we Wrocławiu. W tym roku odważnych rodzin poszukuje 120 dzieci pochodzących m.in. z Afganistanu, Nepalu, Iranu, Brazylii, Grenlandii, Rumunii, Zimbabwe, Burundi, Indii. 

Pokaz filmu „Brave Kids – Dzieci Świata” – spotkanie informacyjne

2 kwietnia 2014 r., godz. 18:00

HOT_elarnia, ul. Morenowa 33, Puszczykowo k. Poznania

Zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Puszczykowa i okolic!

Artykuł na podstawie informacji prasowej od organizatora.

1 komentarz:

  1. wspaniała idea, na spotkaniu 2 kwietnia będziemy na pewno!!!

    OdpowiedzUsuń