Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 3 marca 2014

Spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa

Jak zwykle w pierwszy wtorek miesiąca odbędzie się otwarte spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Puszczykowa. Może przyjść i zabrać głos każdy, komu leży na sercu dobro naszego miasta. Spotykamy się w budynku Biblioteki Miejskiej Centrum Animacji Kultury przy ul. Wysokiej 1 (tzw. stara szkoła) o godzinie 18.00. Tym razem najciekawiej zapowiada się rozmowa o planach budowy osiedla na miejscu parku szpitalnego oraz o dalszych pracach nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla okolic ulicy Dworcowej. Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli publicznie niektórzy miejscy radni. 

2 komentarze:

 1. Szanowni Państwo, osobiście bardzo się cieszę że na otwartym spotkaniu SPP we wtorek 4 marca była p. radna Małgorzata Hempowicz - wiceprzewodnicząca rady. Obecni na spotkaniu mieszkańcy mieli okazję odpowiedzieć p. radnej dlaczego nie mają zaufania do obecnego samorządu.
  Pierwsze miejsce w niesławnym "rankingu" zajmuje oczywiście sprawa rozbijania CAK-u i niefortunnego zakupu budynku na rynku tzw. grzybka - inwestycji pochłaniającej coraz większe pieniądze z naszych podatków. I chociaż mówiliśmy i pisaliśmy i ostrzegaliśmy, że ten tekturowy budynek nie spełnia wymogów dla biblioteki ( a mówili to także fachowcy znający z praktyki działalność biblioteczną), choć wyszło "na nasze" to i tak nikt z decydentów nie przeprosił i się nie wycofał.
  650 podpisów mieszkańców zostało zlekceważonych, bo władza wie lepiej....
  Na drugim miejscu jest arogancki sposób sprawowania mandatu, choć przecież z wyboru mieszkańców - tutaj pierwsze miejsce zajmuje przewodnicząca komisji...edukacji, kultury i sportu.
  Mamy nadzieję, że p. przewodnicząca przekaże koleżankom i kolegom radnym jak i o czym dyskutują na takim forum mieszkańcy. Takiej dyskusji o problemach miasta próżno szukać na sesjach...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Przyjaciołom Puszczykowatych - robocie dobrą robotę.

  OdpowiedzUsuń